نکسترو

معرفی پربازدیدهای بلاگ SID در سال ۱۴۰۱

معرفی پربازدیدهای بلاگ SID در سال ۱۴۰۱

نکسترو: نکسترو: پربازدیدهای بلاگ مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) بر طبق میزان بازدید مخاطبان در بازه زمانی یک ساله مشخص و معرفی گشتند.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی، بلاگ مرکز اطلاعات علمی (sid.ir/blog) از سال ۱۳۹۷ شروع به کار کرده و باهدف دسترس پذیری اطلاعات برای پژوهشگران، انتشار آخرین های علمی، رؤیت پذیری مقاله هلی علمی و دستاوردهای علمی پژوهشگران، آگاهی از ابزارها و پایگاه های علمی مختلف بمنظور اثربخشی پژوهشی، اخبار مهم ترین کارهای انجام شده در مرکز اطلاعات علمی و رصد جایگاه علمی ایران و جهاد دانشگاهی در سطح جهان، منطقه و ایران به وجود آمده است. با رونمایی از سایت جدید SID درسال ۱۴۰۱، ظاهر و دسته بندی های بلاگ مرکز اطلاعات علمی نیز به دسته های آموزش، تحلیل داده، تازه های علمی، خبر و گزارش، هوش مصنوعی و ابزار پژوهش تغییر نمود.

تاکنون بیش از ۱۲۰۰ پست در بلاگ مرکز اطلاعات علمی منتشرشده و درسال ۱۴۰۱ بیش از ۳ میلیون و پانصد هزار بازدید داشته است. پربازدیدهای بلاگ SID بر طبق میزان بازدیدی که مخاطبان در بازه زمانی مشخص (از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون) داشته اند، انتخاب و عرضه شدند.

پربازدیدترین پست های بلاگ مرکز اطلاعات علمی درسال ۱۴۰۱

براین اساس «از چه موتور جستجویی برای پیدا کردن مقالات استفاده کنیم؟»، «روز ایمنی حمل و نقل و بازخوانی مقالات علمی» و «روز جهانی بهداشت» به ترتیب پربازدیدترین پست های بلاگ مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) هستند.

همچنین ۲ پست از ۱۰ پست پربازدید بلاگ مرکز اطلاعات علمی، مربوط به روزهای جهانی و بررسی مقاله های در رابطه با آنها در مرکز اطلاعات علمی، ۷ پست مربوط به راهنمای نگارش پایان نامه و مقاله و ۱ پست نیز با عنوان «معرفی موضوعات داغ در بیست حوزه علمی تخصصی، نیمه اول ۱۴۰۱» مربوط به معرفی موضوعات داغ علمی بر طبق مقالات نمایه شده در پایگاه مرکز اطلاعات علمی است.

جدول ۱. پربازدیدترین پست های بلاگ مرکز اطلاعات علمی درسال ۱۴۰۱

شکل ۱، عناوین پست های بلاگ مرکز اطلاعات علمی در سال ۱۴۰۱ را نشان میدهد. اندازه هر کلمه نشان دهنده تکرار بیشتر آنست. براین اساس، پست های منتشرشده در بلاگ مرکز اطلاعات علمی بیشتر مربوط به روز جهانی، مقاله ها، بازخوانی مقاله ها و جهاد دانشگاهی بوده است.شکل ۱. عناوین پست های بلاگ مرکز اطلاعات علمی در سال ۱۴۰۱


1402/01/14
10:18:54
5.0 / 5
428
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد