نکسترو

دوره مجازی افزایش رؤیت پذیری پژوهشگران و مؤسسه های آموزش عالی

دوره مجازی افزایش رؤیت پذیری پژوهشگران و مؤسسه های آموزش عالی

نکسترو: معاونت پژوهشی وزارت علوم با همکاری ایرانداک دوره مجازی افزایش رؤیت پذیری پژوهشگران، اعضای هیئت علمی و نمایندگان مؤسسه های آموزش عالی را برگزار کرد.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، ارتقای رؤیت پذیری مؤسسه های آموزش عالی در دستور کار معاونت پژوهشی وزارت عتف قرار گرفته است. بسترسازی برای حضور موفق مؤسسه ها در جامعه و صنعت مستلزم رؤیت پذیری آنها از جانب کارفرمایان، نهادها و سیاست گذاران است. از جانب دیگر، رؤیت پذیری به عنوان سرآغاز بازیگری فعال مؤسسه ها در عرصه های ملی و جهانی در نظر گرفته می شود. در این میان رؤیت پذیری اعضای هیئت علمی و پژوهشگران به عنوان ارکان اصلی مؤسسه های آموزش عالی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارست.

پیرو برگزاری کارگاه آموزشی رؤیت پذیری در پنجاه و هفتمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پارک های علم و فناوری کشور از جانب پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) و استقبال مؤسسه ها از این موضوع، این معاونت در نظر دارد برنامه هایی برای توانمندسازی مؤسسه ها و اعضای هیئت علمی طراحی و اجرا نماید.

بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران؛ معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری ایرانداک در نخستین گام، دوره مجازی آموزش پژوهشگران، اعضای هیئت علمی و نمایندگان مؤسسه های آموزش عالی را ۱۸ بهمن ماه و ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱ برگزار کرد. سرفصل های دوره آموزش پژوهشگران، اعضای هیئت علمی و نمایندگان مؤسسه های آموزش عالی عبارت بودند از: تعاریف و مفاهیم رؤیت پذیری علمی؛ ضرورت و مزایای رؤیت پذیری علمی؛ راهبردهای کلیدی رؤیت پذیری برای پژوهشگران؛ اصول ادامه رؤیت پذیری علمی؛ شایستگی های مورد نیاز اعضای هیئت علمی برای ارتقای رؤیت پذیری و مثال ها و مطالعه های موردی. در این دو وبینار ۴۰۰ دانش پذیر شرکت کردند. 

1401/12/21
11:20:16
5.0 / 5
287
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد