نکسترو
در نشست شورای دانشگاه علوم پزشكی تهران تصویب شد

اعطای پایه تشویقی به اعضای هیئت علمی با ثبت اختراع بین المللی

اعطای پایه تشویقی به اعضای هیئت علمی با ثبت اختراع بین المللی

نکسترو: در نشست شورای دانشگاه علوم پزشکی تهران، پرداخت حق التدریس به کارهای خارج از موظفی اعضای هیئت علمی، معرفی اعضای هیئت علمی وابسته، اعطای پایه تشویقی به اعضای هیئت علمی دارای ثبت اختراعات بین المللی و همین طور تاسیس مراکز تحقیقاتی جدید بررسی و تصویب گردید.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر حسین قناعتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن اشاره به مفاد دستور این جلسه اظهار داشت: پرداخت حق التدریس به فعالیتهای خارج از موظفی اعضای هیئت علمی بویژه هیئت علمی غیربالینی فرصتی است که بتوانیم آنان را تشویق نماییم.

دکتر قناعتی در مورد اعطای پایه تشویقی به افرادی که ثبت اختراع بین المللی دارند اظهار داشت: اعطای پایه تشویقی به اعضای هیئت علمی که ثبت اختراع بین المللی دارند، برای اولین بار در این دوره صورت گرفته است. این پایه تشویقی فرصتی است که از زحمات آنان قدردانی نماییم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمینه تاسیس مراکز تحقیقاتی جدید اظهار داشت: باید به هیئت مؤسس هریک از مراکز تحقیقاتی تاکید نماییم که برپایه اهداف تعیین شده فعالیتهای پژوهشی را توسعه دهند.

قناعتی در قسمت دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به راه اندازی فاز بعدی دانشگاه سبطین اظهار داشت: این دانشگاه بعد از ۶ سال تلاش دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی شده و در مرحله بعدی، تقاضای راه اندازی دانشکده داروسازی و برگزاری کنفرانس های علمی و... را دارند که در حال بررسی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه سبطین را فرصتی برای توانمندسازی اعضای هیئت علمی بویژه در زمینه تقویت زبان انگلیسی دانست و اظهار داشت: فعالیت در این حوزه برای دانشگاه بزرگی همچون دانشگاه علوم پزشکی تهران نقطه قوت به حساب می آید.

قناعتی ضمن اشاره به سبقه مدیریتی در دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: سنت خوبی که در این دانشگاه وجود دارد، این که مدیریت ها، کارهای قبلی را تکمیل می کنند و هیچ رئیس دانشگاهی نیامده که فعالیتهای قبلی را رد کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در انتهای سخنان خود از اعضای شورای دانشگاه خواست نقدها و نقطه نظرات خویش را نسبت به عملکرد این دوره دانشگاه بیان کنند و اظهار داشت: این که تصور نماییم در همه امور بهترین هستیم، تفکر بازدارنده است و مانع پیشرفت های بیشتر می شود. معتقدیم هر کاری اشکالات خویش را دارد که نقد همکاران به حل آن کمک می کند؛ بنابراین از نقدها استقبال می نماییم و با کمال میل به آن گوش می دهیم.

در ادامه دکتر سید فرشاد علامه، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران، پیشنهاد الحاق سه تبصره به آئین نامه حق التدریس دانشگاه را بیان کرد و اظهار داشت: این حق التدریس برپایه این سه تبصره به اعضای هیات علمی بالینی، غیربالینی و پژوهشی که فعالیت بیشتر از واحد موظفی برعهده دارند، تعلق می گیرد. شیوه نامه این تغییرات، توسط شورای آموزشی دانشگاه مصوب خواهد شد.

دکتر علامه همینطور پیشنهاد تمدید همکاری یک عضو هیئت علمی وابسته دانشگاه را بیان کرد که به تصویب اعضای شورای دانشگاه رسید.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران، همینطور پیشنهاد اعطای پایه تشویقی به ۲۲ عضو هیئت علمی را برپایه امتیاز ارتقا عرضه کرد که مورد تصویب اعضای شورای این دانشگاه قرار گرفت. این ۲۲ نفر از بین حدود ۱۰۰ عضو هیئت علمی برپایه ملاک های مشخص انتخاب شدند.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، سپس دکتر اکبر فتوحی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران، پیشنهاد اعطای پایه تشویقی به برگزیدگان جشنواره های ابن سینا و رازی و اساتیدی که ثبت اختراع بین المللی دارند و همینطور پیشنهاد تاسیس ۶ مرکز تحقیقاتی جدید را بیان کرد که به تصویب اعضای شورای دانشگاه رسید.1401/12/19
10:53:23
5.0 / 5
305
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد