نکسترو
همزمان با سالروز ولادت حضرت علی اكبر(ع) و روز جوان انجام گرفت؛

تجلیل از دانشجویان جوان پژوهشگر و فناور برتر دانشگاه محقق اردبیلی

تجلیل از دانشجویان جوان پژوهشگر و فناور برتر دانشگاه محقق اردبیلی

نکسترو: اردبیل همزمان با سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، دانشجویان پژوهشگر و فناور برتر دانشگاه محقق اردبیلی مورد تجلیل قرار گرفتند.


اسماعیل چمنی رییس دانشگاه محقق اردبیلی ۱۳ اسفند در مراسم تجلیل از دانشجویان پژوهشگر و فناور برتر دانشگاه محقق اردبیلی رونق پژوهش را نتیجه رونق تحصیلات تکمیلی در دانشگاه دانست و اظهار داشت: کسب عناوین برتر در عرصه های ملی و بین المللی توسط دانشگاه محقق اردبیلی در نتیجه کوشش های دانشجویان، پژوهشگران و کارکنان دانشگاه است.
وی از افزایش ۷۰ درصدی گرنت پژوهشی و پاداش مقالات آگاهی داد و اضافه کرد: طرح پژوهشی نوع سوم نیز در دانشگاه محقق اردبیلی تدوین شده و جزییات آن اطلاع رسانی خواهد شد.
چمنی از برنامه ریزی دانشگاه محقق اردبیلی برای توامندسازی دانشجویان در عرصه پژوهشی آگاهی داد و اشاره کرد: از کلیه کارهای پژوهشی دانشجویان و کارکنان بصورت همه جانبه حمایت می شود.
رییس دانشگاه محقق اردبیلی همین طور از جذب بیش از ۱۰۰ دانشجوی خارجی برای نیمسال جاری در این دانشگاه آگاهی داد. وی دانشجویان را سفیران فرهنگی دانشگاه دانست و اضافه کرد: از دانشجویان انتظار می رود در کنار ارتقای سطح علمی خود، حفظ ارزش ها، حرمت ها و احترام به بزرگ ترها را مورد توجه قرار دهند.
عبدالله حسنی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به توانمندی دانشجویان در زمینه های مختلف، اظهار داشت: امروز ۶۰ درصد دانشجویان را دختران می سازند و این نشان دهنده عزم راسخ جوانان و دختران در فتح قله های پیشرفت است.
وی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی جزو دانشجویان برتر کشوری و جهانی بوده و تعدادی از آنها جز پژوهشگران ۲ درصد برتر جهان هستند.
سنی پیشرفت و خدمت به جامعه را هدف جوانان نخبه ایرانی دانست و اشاره کرد: امروز جوانان نخبه ما باید جلوی فضای آلوده دشمن را بگیرند.
جبرائیل رزمجو معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اعلان اینکه این جشنواره برای نخستین بار در دانشگاه همزمان با روز جوان برگزار شد، اضافه کرد: این جشنواره از سال آینده همزمان با هفته پژوهش و فناوری در آذرماه برگزار می شود.
وی ادامه داد: انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر در این جشنواره در زمینه های کشاورزی، فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی در شورای پژوهشی دانشگاه انجام شد.
رزمجو با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکیدات مقام معظم رهبری در این بیانیه به حوزه جوانان و دانشگاه ها، اشاره کرد: مسئولان باید ارزش و اهمیت بیشتری برای جوانان قائل شوند؛ چونکه جوانان در هر عرصه ای حضور داشته باشند، قله های موفقیت را فتح خواهند کرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی جذب بیش از ۱۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه را نوید خوبی برای توسعه و پیشرفت دانشگاه در عرصه ارتباطات بین المللی دانست و اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده بیش از ۱۰۰ پژوهشگر پسادکتری نیز به زودی جذب دانشگاه خواهند شد.
وی پشتیبانی از دانشجویان برای شرکت در کنفرانس های ملی و بین المللی و کارگاه های آموزشی و پژوهشی را تصریح کرد و اضافه کرد: کتابخانه مرکزی دانشگاه نیز یکی از کتابخانه های دانشگاهی مجهز کشور بوده و آماده ارائه خدمات به دانشجویان است.
رزمجو با اعلان اینکه گروه مهندسی مواد دانشگاه محقق اردبیلی گروه برتر کشور می باشد، افزود: ادامه حضور دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی های ملی و بین المللی و ارتقای جایگاه دانشگاه جزو برنامه های مجموعه مدیریتی دانشگاه است.1401/12/17
13:36:17
5.0 / 5
312
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد