نکسترو
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه عنوان كرد

همه رساله های دکتری علوم و فنون دریایی خرمشهر، نیازمحورند

همه رساله های دکتری علوم و فنون دریایی خرمشهر، نیازمحورند

به گزارش نکسترو، خوزستان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اظهار داشت: بیشتر رساله های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در مقاطع دکتری و ارشد، جزو طرح ها و پروژه هایی هستند که نیاز منطقه را رفع می کنند و هیچ رساله دکتری نداریم که نیازمحور نباشد.دکتر محمد ذاکری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، مادر و معین دانشگاه های دریایی در کشور است، اظهار نمود: سال جاری با عنایت به نگاههای جدیدی که به واسطه بحث های مدیریتی وجود داشت، دانشگاه در حوزه ارتباط با صنعت موفق شد که قراردادهای موثری را منعقد کند.

وی ضمن اشاره به نوع قراردادهای منعقد شده دانشگاه با صنایع و دستگاههای مختلف اظهار داشت: در حوزه صید و صیادی، بهبود سیستم های پرورشی در منطقه، استفاده از تولیدات دانش بنیان، نگهداری و فرآوری محصولات آبزی و نیاز صنایع همچون پالایشگاه آبادان فعالیتهایی انجام و قراردادهای منعقد گردید و سال جاری در این عرصه عملکرد دانشگاه قابل قبول بود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، ضمن اشاره به جهت دادن رساله ها به موضوعات کاربردی، اظهار داشت: بیشتر رساله های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در مقاطع دکتری و ارشد، جزو طرح ها و پروژه هایی هستند که نیاز منطقه را رفع می کنند و هیچ رساله دکتری نداریم که نیازمحور نباشد؛ دانشگاه در دو رشته شیلات و زیست دریا دانشجوی دکتری می پذیرد که این دو رشته کاملا مورد نیاز منطقه و صنایع شیلاتی هستند. رساله رشته های کارشناسی ارشد هم در جهت نیازسنجی هستند.

ذاکری ضمن اشاره به فعالیت اعضای هیات علمی این دانشگاه، افزود: از سوی دیگر، هیات علمی هم فعالیت خویش را بر مبنای دو نیاز یعنی نخست نیاز علمی و حرکت در جهت تولید علم پیش می برند که طرح های داخلی به حساب می آیند و یا این که بر مبنای نیاز صنایع و منطقه فعالیت می نمایند که مشارکتی است و در این خصوص هم از گرنت پژوهشی استفاده می نمایند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در مورد طرح های ارتباط با صنعت دانشگاه اظهار داشت: طرح های ارتباط با صنعت هم بر مبنای تقاضای مستقیم صنایع و دستگاههای اجرایی به دانشگاه عرضه می شود که عضو هیات علمی متخصص دانشگاه پروژه را انجام می دهد و نتایج آنرا اعلام می کند.
1401/12/13
09:09:53
5.0 / 5
324
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد