نکسترو
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل:

راه اندازی بنیاد پژوهش صفویه در اردبیل

راه اندازی بنیاد پژوهش صفویه در اردبیل

نکسترو: به گزارش نکسترو، اردبیل نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار داشت: بنیاد پژوهش صفویه که مصوبه شورای فرهنگ عمومی است راه اندازی می گردد تا مرجعیت علمی در کشور درباب تاریخ صفویه و خدمات آنها داشته باشد.


آیت الله سید حسن عاملی ۲۸ بهمن در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل ضمن اشاره به سخنرانی اخیر رهبر معظم در جمع مردم آذربایجان شرقی، اظهار نمود: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود دو بار از اردبیل نام بردند و بر نقش ویژه صفویه در ایجاد ایران یکپارچه تاکید نمودند.
وی ادامه داد: ایران اسلامی سه نقطه عطف مهم دارد. ورود اسلام، تشکیل نخستین حکومت شیعی غیر تقیه ای و سوم وقوع انقلاب اسلامی.
عاملی افزود: افتخار اینست یکی از این سه نقطه را فرزندان اردبیل در زمان صفویه آفریدند، وجود کشوری به نام ایران نتیجه درایت، شجاعت، غیرت، ایثار و روحیه حماسی آذری هاست و بنابراین آذری های ایران از همه بیشتر برای حفظ ایران و دفع خطر از آن اولی هستند.
وی افزود: به یمن این اظهارات پرارزش مقام معظم رهبری در رابطه با نقش اردبیل در زمان صفویه، بنیاد پژوهش صفویه که مصوبه شورای فرهنگ عمومی است راه اندازی می گردد تا مرجعیت علمی در کشور در مورد تاریخ صفویه و خدمات آنها داشته باشد.
امام جمعه اردبیل با تقدیر از خلق حماسه بزرگ ۲۲ بهمن، تصریح کرد: سال جاری حضور مردم از تمام سال ها متفاوت و درست مثل اول انقلاب بود، در خیلی از شهرهای بزرگ حرکت در راه تعیین شده ممکن نشد چون که کل مسیر در اسرع وقت پر از جمعیت شد.
وی اظهار داشت: من خودم از مبدا راهپیمایی با سرعت حرکت کردم تا سر وقت به جایگاه برسم اما تا انتهای مسیر همه مسیر را پر از جمعیت دیدم این اجتماع عظیم یک رفراندوم ملی، دموکراسی حقیقی، ظهور اقتدار و تضمین حرکت انقلاب اسلامی است. صد یک این جمعیت را با هزاران فراخوان هیچ کشوری نمی تواند جمع کند.
خطیب جمعه اردبیل افزود: حالا کابوس سنگین به اردوگاه فزون خواه، متفرعن، متکبر و مستکبر غرب سایه افکنده است و اساسا در محافل خود ضد ملت ما بد و بیراه می گویند. همچنان که در گذشته ملت ما را متهم کردند که دی ان ای آنها مملو از شرارت است، آنها با تمام توان این عظمت ملت ما را سانسور کردند. این سانسور واقعاً عجیب بود، به سردمداران این رسانه ها می گوییم درست است نگذاشتید دنیا این موج مواج را ببیند، اما خودتان دیدید و فهمیدید که روی آب می نویسید و در خیک سوراخ می دمید. ۴۳ سال با ملت ما دست و پنجه نرم کردید، ۴۳ سال فشار حداکثری درست کردید، ۴۳ سال تحریم بی سابقه در تاریخ بشریت برای ملت ما درست کردید، گفتید ملت ایران را آن قدر گرسنه نگه می داریم تا برابر ما رکوع کنند، ولی حالا این شما هستید که باید در مقابل عظمت ملت ما و اراده پولادین ملت ایران رکوع کنید.
وی تصریح کرد: این اجتماع عظیم برای مسئولین هم تکلیف مضاعف درست کرد، ذره ای کوتاهی در حق مردم ما در ایجاد اسباب عزت و آرامش برای ملت و تسهیل زندگی کفران نعمت بسیار بزرگی است و کفران نعمت همیشه عذاب شدید الهی را به دنبال دارد.
عاملی ضمن اشاره به کمک مالی اسرائیل در زلزله اخیر ترکیه خطاب به ملت این کشور، اظهار داشت: ملت بزرگ ترکیه دقت کنند هرچه اسرائیل بعنوان کمک مالی در حادثه زلزله به ترکیه آورده همه مال مسروق و دزدی است. این رژیم جعلی همه آنها را از مال ملت فلسطین دزدیده و خودش اموالی ندارد. تصرف در این اموال اساسا متوقف بر اجازه ملت فلسطین است، آمدن اسرائیل به کشور شما اساسا به خاطر احترام به شما نیست، بلکه از باب تلوّن(رنگ عوض کردن) است تا از ظرفیت زلزله برای تقویت دیپلماسی و ایجاد روابط استفاده نماید و الا اگر راست می گوید چرا از جنایت بزرگ در کشتی مرمره که در آن ۹ نفر از مردان بزرگ ترکیه شهید شدند عذر خواهی نکرد؟ با این که رئیس جمهور ترکیه از آنها خواسته بود که آنها چاره ای جز عذر خواهی ندارند. به ملت ترکیه عرض می کنم بحمدالله مساعدات از ۱۰۰ کشور به کشور شما سرازیر شده است شما نیاز به مال حرام ندارید.
عاملی خاطرنشان کرد: اسرائیل تصمیم گرفته در همسایگی ما یک دامداری گاومیش ۵ هزار راسی راه اندازی کند، من به اهالی آن کشور عرض می کنم این دامداری از اساس دزدی است و مال دزدی و حرام به تعبیر علمای اخلاق "اقرب الی النّجاسة و الخباثة" است. مبادا در آن تصرف کنید یا به فرزندان خودتان بدهید و الّا شریک در جرم این دزد سر گردنه خواهید بود. این رژیم ۷۵ سال خون مسلمان ها را ریخته و تا توانسته خاک آنها و ثروت آنها را غصب کند و حالا پس از آن همه خون ریزی آنرا برای شما هدیه آورده است. اساسا از این هدیه بوی خون می آید و هر کس آنرا مصرف کند اساسا هزاران هزار شهید فلسطینی در روز قیامت با او محاجه خواهد نمود.
وی ضمن اشاره به فرمان اخیر رهبری برای عفو افرادی که در حوادث اخیر کشور مجرمیت قطعی داشتند، تصریح کرد: دستور عفو رهبر معظم انقلاب برای کسانی که اساسا مجرمیت داشتند نشان دهنده یک اراده بسیار فاخر و پرارزش در مدیریت کشور است، همینطور اقدام شایسته دستگاه قضایی در آزادسازی تمام دستگیر شده ها در استان ها و همینطور اعلان آمادگی برای بازگشت و پذیرش کسانی که از ملت جدا شده و به آغوش غربی ها رفته اند جداً قابل تحسین است. امکان دارد فردی از افراد ملت از سر عصبانیت یا احساسات مطالبی موهن به زبان آورد، قلب انقلاب اسلامی آن قدر باید بزرگ باشد که آنها را در خود هضم کند.
منبع:

1401/11/30
10:35:43
5.0 / 5
425
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد