نکسترو

کسب رتبه برتر توسط دانش آموخته دکتری امیرکبیر در مسابقه پایان نامه برتر انجمن هیدرولیک

کسب رتبه برتر توسط دانش آموخته دکتری امیرکبیر در مسابقه پایان نامه برتر انجمن هیدرولیک

نکسترو: دانش آموخته دکترای دانشگاه صنعتی امیرکبیر درمسابقه پایان نامه برتر انجمن هیدرولیک ایران در سال 1401 رتبه نخست را کسب نمود.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر مریم آذرپیرا؛ دانش آموخته مقطع دکتری رشته مهندسی عمران در گرایش مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی در مسابقه پایان نامه برتر انجمن هیدرولیک ایران در سال ۱۴۰۱ رتبه نخست را کسب نمود.

این پایان نامه با عنوان «تأثیر پارامترهای هندسی و هیدرولیکی بر دینامیک جریان در گرداب های سطحی بر روی آبگیرهای قائم» تحت هدایت دکتر امیر رضا زراتی به انجام رسیده و مورد پشتیبانی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF) نیز قرار گرفته است.

در این پژوهش مطالعات گسترده ای در سه بخش تحلیلی، آزمایشگاهی و عددی بر روی پدیده گرداب انجام شده و در هر بخش نتایج نوینی ارائه شده است. نتایج حاصل از این پژوهش به شناخت کامل تر از میدان جریان گرداب کمک می نماید.

در این پایان نامه با مطالعه مشخصه های میدان جریان گرداب و از همه مه متر بررسی نحوه شکل گیری گرداب، شناخت هرچه بیش از میدان پیچیده این پدیده مورد نظر بوده است. علاوه براین بر طبق نتایج این مطالعات گامی در راستای پیش گیری از شکل گیری گرداب و در نتیجه طراحی ایمن آبگیرها برداشته شده است.

از خاصیت های بارز این پژوهش ساخت و تجهیز دستگاه سرعت سنج تصویری (PIV) همراه با توسعه نرم افزارهای مورد نیاز در لابراتوار هیدرولیک و سیالات دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، چهارمین مسابقه پایان نامه برتر (یادواره دکتر صدقی) همه ساله توسط انجمن هیدرولیک ایران برگزار می گردد که در مسابقات سال جاری دکتر مریم آذرپیرا دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه نخست در مقطع دکتری را کسب نمود. این مسابقه در دو مرحله برگزار می گردد و بعد از ارزیابی هیات داوران از ارائه پایان نامه ها و همین طور نتایج ارزیابی مدارک و مستندات ارائه شده (هر پایان نامه جمعا توسط ۸ داور ارزیابی شده است)، برگزیده نهایی انتخاب می شود.

منبع:

1401/11/28
13:03:17
5.0 / 5
354
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد