نکسترو
پیرو تفاهم نامه همكاری دانشگاه امیركبیر با وزارت فرهنگ؛

مرکز پژوهش و فناوری چاپ تاسیس می شود

مرکز پژوهش و فناوری چاپ تاسیس می شود

نکسترو: نکسترو: مرکز پژوهش و فناوری چاپ پیرو انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس می شود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، این تفاهمنامه به منظور توسعه دانش و علوم فناوری و گسترش سامانه های مدیریت و پروسه توانمندسازی و توجه به موضوع صنعت و علوم و فناوری چاپ در نقشه جامع علمی کشور و ایجاد رشته های فنی و مهندسی با گرایش چاپ و در نهایت راه اندازی رشته تخصصی چاپ در جهت کارآفرینی و اشتغال و ورود دانش آموختگان رشته های مختلف چاپ به عرصه های تولید، فناوری، پژوهش و آموزش منعقد شده است.

«ایجاد گرایش های چاپ و صنایع وابسته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و حرکت به سمت ایجاد یک رشته بین رشته ای در حوزه چاپ»، «تاسیس مرکز پژوهش و فناوری چاپ مجهز به لابراتوار ها و کارگاه های تخصصی (انستیتو چاپ) به منظور پژوهش و فناوری در موضوعات در رابطه با حوزه چاپ و صنایع وابسته»، «حمایت از تاسیس و تقویت شرکتهای دانش بنیان در رابطه با تولید مواد اولیه و فناوری چاپ» از اهداف این تفاهمنامه به حساب می آید.

این تفاهمنامه بین دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر سید حسن قدسی پور رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر منعقد شده است.

وزارت فرهنگ موظف است تعامل و همکاری در تدوین سرفصل ها و تعیین کارگروه های تخصصی برای اجرای هر یک از موضوع این تفاهمنامه با دانشگاه داشته باشد.
همکاری در زمینه تجهیز امکانات و تجهیزات لابراتوار های در رابطه با چاپ در دانشگاه برابر مقررات مربوطه، حمایت مادی و معنوی لازم به منظور فراهم کردن زیرساخت های لازم و گرفتن مجوزهای مربوط در اجرای تفاهمنامه برمبنای شرح خدمات در رابطه با اهداف تفاهمنامه، مشارکت دادن مؤثر دانشگاه در سیاستگذاری های آموزشی، پژوهشی و فناورانه در رابطه با حوزه چاپ در قالب قوانین و مقررات مربوطه، تشویق و سوق دهی بخش خصوصی درگیر در حوزه چاپ به تعامل دانشی و فناورانه با دانشگاه از دیگر وظایف وزارت خانه به حساب می آید.

به نقل از دانشگاه امیرکبیر، از طرفی، همکاری به منظور فراهم آوردن زیر ساخت های لازم و گرفتن مجوزهای مربوط در اجرای تفاهمنامه برمبنای شرح خدمات در رابطه با اهداف تفاهمنامه، همکاری و حمایت به منظور اختصاص امکانات دانشگاهی وفق مقررات در جهت اجرای تفاهمنامه، گرفتن مجوزهای لازم از شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تعیین اعضای هیات علمی در رابطه با موضوع، همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همکاری و تعامل در راستای دهی به نیازهای علمی و فناورانه حوزه چاپ از وظایف دانشگاه در اجرای این تفاهمنامه نیز به حساب می آید.
منبع:

1401/11/16
17:53:17
5.0 / 5
365
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد