نکسترو
سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس:

كلیات طرح جهش تولید دانش بنیان تصویب گردید

كلیات طرح جهش تولید دانش بنیان تصویب گردید

سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تصویب كلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در نشست امروز این كمیسیون اطلاع داد و اظهار داشت: قرار شد این طرح در كمیته اصلاح ساختار با همكاری مركز پژوهش های مجلس مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایرنا از خانه ملت، مجید نصیرایی در تشریح نشست روز یکشنبه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی و تصویب کلیات طرح جهش تولید دانش بنیان در نشست امروز این کمیسیون اطلاع داد و اظهار داشت: ما بعنوان کمیسیون فرعی این طرح را بررسی کردیم؛ طرح دارای دو ماده است که بندهای ۳ و ۸ ماده ۱۷ مربوط به حوزه فرهنگی است.
نصیرایی اضافه کرد: رویکردها و ایده های جدید و نویی در حوزه جهش تولید و استارتاپ ها در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حوزه های اقتصادی مطرح می شود که احساس می شد خلاء هایی در این رابطه وجود دارد که با بحث و گفت وگوهای صورت گرفته در کمیسیون با اصل این نگاه که باید این حوزه ساماندهی و برای آن قانون تعریف شود در کمیسیون موافقت شد و دستگاه ها موظف می باشند برای این رویکردها و نگاه های جدید آئین نامه تعریف کنند.
وی افزود: کلیات طرح مذکور در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت و تصویب گردید و در نهایت به کمیته برنامه، بودجه و اصلاح ساختار جهت بررسی بیشتر و چکش کاری ارجاع شد تا یک تعریف جدید و نظام مندی را در این مورد داشته باشیم.
نماینده فردوس، طبس و بشرویه در مجلس یازدهم، خاطرنشان کرد: از آنجایی که متن طرح دارای ایراداتی بود ازاین رو مقرر شد کمیته مذکور با کمک مرکز پژوهش های مجلس متن را تنظیم کرده و به کمیسیون ارائه نمایند تا بتوان در مورد آن تصمیم گیری نماییم.
نصیرایی اضافه کرد: همینطور در نشست امروز پیرامون موضوعات فرهنگی در سطح کشور که گزارشات و اخباری در مورد آنها عرضه می شود بحث و گفتگو شد و طرح شفافیت آرای نمایندگان بعنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون فرهنگی ارجاع شد که بررسی آن به نشست آتی کمیسیون موکول شد.منبع:

1399/05/15
22:06:01
5.0 / 5
2131
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد