نکسترو
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم اعلام كرد

عرضه آمارهای جدید مقابله با تقلب های علمی قبل از پایان سال

عرضه آمارهای جدید مقابله با تقلب های علمی قبل از پایان سال

نکسترو: به گزارش نکسترو، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با بیان اینکه آمار جدید مقابله با تقلب های علمی را تا قبل از پایان سال به اصحاب رسانه عرضه می نماییم، اظهار داشت: اصحاب رسانه کمک ما در حوزه مبارزه با تقلب های علمی هستند. هر چه اصحاب رسانه با ما در این حوزه بیشتر کمک و همکاری کنند و مطالبه گری بیشتر شود، اساسا سطح مبارزات و عمق مبارزات و اراده ما برای مقابله با این معضل بیشتر می شود.دکتر مرتضی فرخی در گفتگو با ایسنا، در مورد اقدامات انجام شده در دوره جدید در مورد معضل رساله و مقاله فروشی، اظهار داشت: ما کارگروهی ایجاد کردیم که وظیفه آن پایش است و درحال نوشتن بخشنامه ای هستیم که در سطح دانشگاه ها، در هر استانی این کارگروه تشکیل گردد.

وی تصریح کرد: تقلب و رساله فروشی را حسب دستور مقام وزارت به جد پیگیری می نماییم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم افزود: همینطور آمار خوبی در مورد گزارش های قبلی داشتیم و آمار جدید را هم تا قبل از پایان سال به اصحاب رسانه عرضه می نماییم.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه کمک ما در حوزه مبارزه با تقلب های علمی هستند. هر چه اصحاب رسانه با ما در این حوزه بیشتر کمک و همکاری کنند و مطالبه گری بیشتر شود، اساسا سطح مبارزات و عمق مبارزات و اراده ما برای مقابله با این معضل بیشتر می شود. اصحاب رسانه همیشه کمک ما در این حوزه بوده اند.

فرخی با بیان اینکه مبحث تقلب های علمی، یک معضل در حوزه علمی است و برخی افراد می خواهند به حیثیت علمی جامعه علمی خدشه وارد کنند، اظهار داشت: وظیفه وزارت علوم اینست که اعاده حیثیت کرده و به جد با این افراد مبارزه کند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در پاسخ به سؤالی در مورد همکاری با نیروی انتظامی در مبحث رساله و مقاله فروشی، اظهار داشت: یک سری نشست های اولیه و مکاتباتی در این حوزه انجام شده است و از قبل هم چنین همکاری هایی وجود داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با این حال، شاهد مراکز فروش رساله و مقاله هستیم، اظهار داشت: این مورد در یک دوره ای رها شده بود؛ بخصوص در دوره قبل با یک رهاشدگی در این حوزه مواجه بودیم، ولی ضمن اینکه دوستان دوره قبل تلاش می کردند این مبارزه را داشته باشند، اما به علت مجازی شدن آموزش، قدری با معضل تقلب های علمی مواجه شدیم. با این وجود تلاش ما اینست که به جدیت با این مورد مقابله نماییم و مانع اشاعه و توسعه این صدمه و معضل علمی شویم.

منبع:

1401/11/14
16:35:58
5.0 / 5
402
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد