نکسترو

پشتیبانی از طرح های حوزه کشاورزی در چارچوب انتشار فراخوان ۳ جانبه

پشتیبانی از طرح های حوزه کشاورزی در چارچوب انتشار فراخوان ۳ جانبه

به گزارش نکسترو، فراخوان سه جانبه ای با هدف کمک به حل مسائل واقعی و اولویت دار بخش کشاورزی، اجرای پروژه های تحقیقی و ترویجی و توسعه ای کاربردی مأموریت گرای دارای برونداد قابل ترویج منتشر گردید و طی آن مقرر است از فناوری های تولیدشده حمایت شود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، فراخوان مشترکی بین سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات)، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری(عتف) و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF) به منظور مشارکت مؤثر دانش آموختگان دوره دکترای تخصصی در ترویج دانش و فناوری و توسعه نوآوری در حوزه اولویت های تحقیقاتی کشاورزی منتشر گردید.
هدف از این فراخوان کمک به حل مسائل واقعی و اولویت دار بخش کشاورزی، اجرای پروژه های تحقیقی، ترویجی و توسعه ای کاربردی مأموریت گرای دارای برونداد قابل ترویج و همینطور توسعه توانمندی ها و تجربه اندوزی دانش آموختگان برای انجام پژوهش های کاربردی و توسعه ای مورد نیاز بخش کشاورزی است.
این فراخوان به صورت سه جانبه از جانب صندوق، "تات" و "عتف" مورد حمایت قرار خواهد گرفت و علاقه مندان برای مشارکت در این فراخوان از ۱۵ دی تا ۱۵ بهمن ماه جاری فرصت دارند تا پیشنهادات خویش را ارسال نمایند.
بر طبق این فراخوان، دوره پسادکترا (Postdoc)؛ دوره پژوهشی با برنامه مدون است که دانش آموختگان دارای درجه دکتری تخصصی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی معتبر مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت تمام وقت با زمان معین یک سال (بنا به تشخیص کمیته ارزیابی قابل تمدید)، برای مشارکت در اجرای پروژه های تحقیقی، ترویجی، توسعه ای تقاضامحور و ارتقای مهارت های تخصصی میدانی تحت نظر عضو هیات علمی میزبان برگزار می گردد.
به نقل از روابط عمومی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF)، مروج پژوهشگر پسادکترا؛ فردی است با مدرک دکترای تخصصی در یکی از رشته های کشاورزی و منابع طبیعی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که بر مبنای اولویت های مشخص شده در این فراخوان پروپوزال پژوهشی خویش را عرضه می کند و در صورت تایید عضو هیات علمی میزبان و سپس تایید کمیته ی علمی فنی مؤسسه ذی ربط و کمیته تخصصی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران دوره پسادکترا را در مؤسسه و یا مرکز می گذراند.
عضو هیات علمی میزبان؛ منظور عضو هیئت علمی شاغل در سازمان و یا مؤسسه است که با رعایت ضوابط مقررات در این آئین نامه، نسبت به پذیرش «مروج پژوهشگر پسادکترا» اقدام می کند و مسئولیت به کارگیری، هدایت و نظارت بر فعالیتهای پژوهشی، فناوری، آموزشی و ترویجی و تایید عملکرد وی را بر عهده دارد.
منبع:

1401/10/17
10:28:40
5.0 / 5
338
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد