نکسترو
معاون پژوهشی وزیر علوم خبر داد

حضور بیش از ۳۲۸ هزار نفر دانشجو در دوره های مهارت افزایی دانشگاه ها

حضور بیش از ۳۲۸ هزار نفر دانشجو در دوره های مهارت افزایی دانشگاه ها

نکسترو: نکسترو: معاون پژوهشی وزیر علوم از شرکت بیش از 328 هزار نفر دانشجو در دوره های مهارت افزایی دانشگاه ها آگاهی داد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، چالش های موجود در امتداد مهارت افزایی و اشتغال فارغ التحصیلان را می توان ناشی از عدم آمار و اطلاعات بازار کار، ناهمخوانی برنامه ها و متون درسی با نیازهای واقعی بازار کار، نبود مهارت های عمومی و شغل، کمبود فرصت های تجربه علمی و عدم مشارکت جدی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرائی در توسعه و برگزاری دوره های مهارت افزایی دانست.
دکتر پیمان صالحی در این خصوص اظهار داشت: در سالهای اخیر فرصت های شغلی جدید و شرایط اقتصادی متغیر کشور ضرورت بهبود و توسعه مهارت های شغلی و تخصصی دانش آموختگان را نمایان کرده است. بهبود کیفیت نیروی کار دانش آموخته از وظایف دانشگاه ها و مراکز علمی کشور بوده و می بایست مورد توجه جدی قرار گیرد. در سال ۱۴۰۱ به طور متوسط در هر دانشگاه ۱۰۸ دوره مهارت افزایی برگزار شده و بیش از ۳۲۸ هزار دانشجو در هر دانشگاه در این دوره ها شرکت کرده اند.
به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، وی اشاره کرد: همین طور در همین راستا کتابی با عنوان مهارت افزایی در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز از طرف دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر گردید.
منبع:

1401/10/06
13:45:22
5.0 / 5
385
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد