نکسترو
معاون وزیر علوم:

۱۰ دهکده کشاورزی در کشور ایجاد خواهد شد

۱۰ دهکده کشاورزی در کشور ایجاد خواهد شد

نکسترو: لرستان معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم از ایجاد 10 دهکده کشاورزی در کشور آگاهی داد.


دکتر علی خیرالدین در کارگروه عملیاتی سازی شعار محوری سال در لرستان که با هدف بررسی راهکارهای تحقق شعار سال و تقویت زیست بوم نوآوری و فناوری در لرستان امروز در پارک علم و فناوری استان برگزار شد، ضمن اشاره به برگزاری رویداد تانا اظهار نمود: در جهت اجرای برنامه تانا وزات علوم با۱۰۰ میلیون تومان به طرح ها ارائه شده حمایت می کند و چنانچه طرح در سامانه نان وارد شود؛ ۱۰۰ میلیون تومان دیگر نیز دریافت خواهد نمود.

راه اندازی ۴۰ شهرک فناوری در استانها در دستور کار دولت
وی با اشاره به اینکه راه اندازی ۴۰ شهرک فناوری در استانها در دستور کار دولت قرار گرفته است، اظهار داشت: لرستان و شرکت شهرک های صنعتی می تواند با فراهم کردن شرایط لازم و همکاری با پارک علم و فناوری استان، درخواست خودرا برای ایجاد شهرک فناوری به وزارت علوم جهت بررسی ارسال نمایند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم افزود: قانون همیشه پیشران اقتصاد ماست و با عنایت به زمینه های قانونی خوبی همچون جهش تولید و آئین نامه پشتیبانی از تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، چنانچه شرکتهای بزرگ واحدهای تحقیق و توسعه خودرا در عرصه پارک های علم و فناوری و شهرک های فناوری مستقر کنند می توانند از مزایای اعتبار مالیاتی استفاده نمایند و در صورتیکه قرارداهای خودرا با دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منعقد کنند آن قرارداها نیز مشمول اعتبار معالیاتی خواهند شد.

ایجاد ۱۰ دهکده کشاورزی در کشور
خیرالدین افزود: در آئین نامه پشتیبانی از تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین ۱۰ دهکده کشاورزی در کشور ایجاد خواهد شد.
وی اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت های بالایی که در لرستان وجود دارد، سازمان جهادکشاورزی با همکاری پارک علم و فناوری زمینه های لازم را برای گرفتن مجوزهای لازم فراهم آورد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم بیان نمود: با عنایت به روند کند ارزیابی درخواست های شرکتهای لرستان برای گرفتن مجوز دانش بنیان از طرف کارگروه های ارزیابی که در خارج از استان مستقر هستند؛ رایزنی های لازم به جهت اینکه لرستان به عنوان یکی از مراجع ارزیابی دانش بنیان منظور شود، با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت خواهد گرفت.
در ادامه این جلسه دکتر نامداری، رییس پارک علم و فناوری لرستان گزارشی از اقدامات انجام شده در کارگروه عملیاتی سازی شعار محوری سال استان لرستان ارائه داد و اقدامات و پیشنهادات پارک علم و فناوری لرستان در جهت اجرای آئین نامه پشتیبانی از تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین در زمینه علوم تحقیقات و فناوری را شرح داد.
در آخر این جلسه، دو واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری لرستان، مشکلات و دغدغه های خود در راه تولید محصولات دانش محور را بیان نمودند.
منبع:

1401/09/04
13:33:02
5.0 / 5
417
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد