نکسترو
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت خبر داد

افزایش پشتیبانی از برگزیدگان جشنواره رازی

افزایش پشتیبانی از برگزیدگان جشنواره رازی

نکسترو: به گزارش نکسترو، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هزینه پشتیبانی از برگزیدگان جشنواره رازی افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: سال جاری برای شرکتهای دانش بنیان برتر، هسته های فناور برتر و محصول برتر جوایز بیشتری در نظر گرفته ایم.


دکتر یونس پناهی در گفتگو با ایسنا، درباره برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی، اظهار داشت: این جشنواره سوم بهمن ماه سالجاری در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.
وی هدف اصلی برگزاری این جشنواره را پشتیبانی از فناوری ذکر کرد و اظهار داشت: تفاوت جشنواره رازی سال جاری با سالهای قبل اینست که محور حمایت ما از تحقیقات فناورانه خواهد بود.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت تصریح کرد: در سالهای گذشته در این جشنواره دانشجویان با پژوهشگران و نخبگان جوان در یک گروه قرار داشتند و عنوان شده بود که H-index آنها باید بالای ۱۲ باشد.
وی افزود: ولی ما سال جاری برای نخستین بار دانشجویان را از گروه نخبگان جدا کردیم و شرط H-index را برداشتیم، ازاین رو شانس موفقیت دانشجویان در این جشنواره چند برابر شده است و اصرار ما بر اینست که دانشجویان حتما شرکت نمایند.
پناهی ضمن بیان این که هزینه پشتیبانی از برگزیدگان جشنواره رازی افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: سال جاری برای شرکتهای دانش بنیان برتر، هسته های فناور برتر و محصول برتر جوایز بیشتری در نظر گرفته ایم.
وی تصریح کرد: سال قبل در جشنواره یک بخش بعنوان محصول برتر، حمایت می شد؛ ولی سال جاری علاوه بر محصول؛ هسته فناور، شرکت دانش بنیان برتر و... هم حمایت می شوند و در کل زمینه کاری را فناورانه در نظر گرفتیم.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اظهار نمود: جشنواره رازی ما سال جاری هم از نظر محتوایی و هم از نظر تعداد شرکت کنندگان پربارتر خواهد بود و فراخوان شرکت در جشنواره را تمدید کردیم.
وی با اشاره به اینکه سال جاری شرکت کنندگان در جشنواره رازی قابل توجه بوده است، اظهار داشت: محققان، دانشگاهیان و هم جوانان شرکت خوبی داشتند.
پناهی در مورد مزایای شرکت در جشنواره اظهار داشت: دانشجویان وقتی در جشنواره رازی مقام بیاورند، بعنوان نخبه محسوب می شوند و می توانند از مزایای خاص نخبگان بهره مند شوند.
وی ادامه داد: اعضای هیئت علمی هم در صورت کسب مقام در این جشنواره معمولا دو پایه ارتقا می گیرند و جایزه گرفتن در جشنواره رازی از نظر ارتقا برای اعضای هیئت علمی مزایای خوبی دارد.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت به تصویب آئین نامه پشتیبانی از تولید علم و فناوری اشاره نمود و اظهار داشت: ما اخیراً یک آئین نامه پشتیبانی از تولید علم و فناوری را تصویب کردیم که هم اکنون در مرحله داوری است.
وی ادامه داد: تا کنون در چند جلسه با معاونین تحقیقات وفناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور این آئین نامه را مرور کردیم و تا اواسط هفته جاری بررسی این آئین نامه تمام می شود. از سال آینده از تمام دانشجویان و محققان و افرادی که مقاله های کاربردی و مساله محور منتشر کنند، اساسا حمایت خواهیم کرد.
منبع:

1401/08/29
15:18:17
5.0 / 5
497
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد