نکسترو
رئیس موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی شمال غرب كشور:

تولید سرم های موسسه رازی مرند به 1 میلیارد دز می رسد

تولید سرم های موسسه رازی مرند به 1 میلیارد دز می رسد

نکسترو: به گزارش نکسترو، آذربایجان شرقی رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شمال غرب کشور با اشاره به اینکه 400 میلیون دُز سرم روغنی طیور توسط این موسسه تا آخر سال 1401 تولید می شود، اظهار داشت: اگر سایت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان این شعبه تکمیل شود، می توان تولید واکسن های موسسه را به یک میلیارد دُز در سال رساند که علاوه بر تامین نیاز کشور قابلیت صادراتی هم دارد.


دکتر علی آمقی روز سه شنبه ۲۴ آبان ماه در نشست خبری، اظهار داشت: مرکز تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی نزدیک به ۱۰۰ سال است که در حوزه تولید فرآورده های بیولوژیک فعالیت نموده و بیش از ۷۰ نوع محصول بیولوژیک تولد می کند.
به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: بیش از ۷۰ درصد واکسن های الزامی انسان همچون سرخک، سرخچه و اوریون، حدود ۹۰ درصد واکسن دامی و ۳۰ درصد و از واکسن های طیور کشور توسط موسسه رازی در سراسر کشور تامین می شود.
وی با اشاره به فعالیت شش شعبه موسسه رازی در کشور، اظهار داشت: شعبه شمال غرب موسسه رازی واقع در مرند از سال ۷۲ فعالیت نموده و وظیفه اصلی آن تحقیق و تولید واکسن های کشته طیور است.
آمقی با اشاره به اینکه تولید واکسن های سه گانه و چهارگانه در دستورکار این موسسه در سال آینده قرار دارد، افزود: پروژه تولید سایت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نیز در دستورکار موسسه رازی مرند قرار دارد.
وی درباب واکسن کرونای رازی کووپارس نیز اظهار داشت: این واکسن نوترکیب کرونا توسط موسسه مادر تولید شده و به بازار عرضه می شود.
وی با اشاره به فعالیت ۶۰۰ الی ۷۰۰ عضو هیات علمی در موسسه رازی، اظهار داشت: شعبه شمال غرب کشور بیش از تولید مقالات بدنبال تولید محصولات جدید بوده و در حوزه تولید انواع واکسن های نیوکاسل و... فعالیت می نمایند و مقرر است تا چهار الی پنج محصول جدید در سال آینده رونمایی شود.
رئیس مرکز تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شمال غرب کشور درباب محصولات تولیدی در این موسسه تشریح کرد: واکسن های دوگانه نیوکاسل-برونشیت، در این موسسه تولید می شود و در صورت تکمیل طرح های توسعه، واکسن های جدید غیرفعال طیور به بازار می آیند.
منبع:

1401/08/27
13:32:27
5.0 / 5
518
تگها: توسعه , سایت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد