نکسترو
مقیمی در آیین افتتاح باشگاه طلایه داران علم دانشگاه تهران خبر داد

حمایت ۳ و نیم میلیاردی از اعضای باشگاه طلایه داران علم به عنوان گرنت پژوهشی

حمایت ۳ و نیم میلیاردی از اعضای باشگاه طلایه داران علم به عنوان گرنت پژوهشی

نکسترو: به گزارش نکسترو، رئیس دانشگاه تهران با اشاره به حمایت 3.5 میلیاردی از اعضای باشگاه طلایه داران علم دانشگاه تهران به عنوان گرنت پژوهشی، اظهار داشت: کارت هایی برای 100 نفر استاد عضو باشگاه در نظر گرفته شده که امروز بین 30 تا 50 میلیون تومان به آن واریز شده است و این کارت ها ابتدای هر سال شارژ خواهند شد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر سید محمد مقیمی امروز در آیین افتتاح باشگاه طلایه داران علم دانشگاه تهران با اعلان اینکه این باشگاه با هدف شناسایی هدفمند دانشمندانی که در عرصه بین المللی موجب افتخار هستند، راه اندازی می شود، اظهار داشت: در این مجموعه دانشمندان دانشگاه گرد هم می آیند تا بتوانیم این هدف را دنبال نماییم و موجب افتخار کشور شویم و رتبه و جایگاه دانشگاه تهران را ارتقا دهیم.
وی افزود: این مجموعه از ماه ها قبل فعالیت خودرا آغاز نموده و امروز بصورت رسمی افتتاح خواهد شد.
مقیمی با اعلان اینکه ما می خواهیم گرنت های ویژه ای را در بخش های مختلف علمی، فرهنگی و... تعریف نماییم، اظهار داشت: در باشگاه طلایه داران علم، فاکتورهای مختلفی مد نظر است که یکی از مهم ترین آنها بحث استناد اساتید در عرصه بین المللی است. البته نگاه کمی نمی تواند همه جانبه باشد.
مقیمی با اشاره به حمایت ۳.۵ میلیاردی از اعضای باشگاه طلایه داران علم دانشگاه تهران به عنوان گرنت پژوهشی، اظهار داشت: کارت هایی برای ۱۰۰ نفر عضو باشگاه در نظر گرفته شده که امروز بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان به آن واریز شده است و این کارت ها ابتدای هر سال شارژ خواهند شد.
وی با اشاره به این که از دکتر زلفی گل، وزیر علوم دعوت شده عضو هیئت علمی وابسته دانشگاه تهران باشند، اضافه کرد: همین طور دکتر زلفی گل به عنوان نخستین عضو باشگاه طلایه داران علم در نظر گرفته شده اند.
رئیس دانشگاه تهران به ارتقای رتبه دانشگاه تهران اشاره نمود و افزود: در نظام رتبه بندی "یو اس نیوز" رتبه ۳۲۹ جهانی را کسب کردیم و دانشگاه تهران به عنوان رتبه اول بین دانشگاه های داخلی، ۲۶۹ رتبه با دانشگاه رتبه دوم فاصله دارد.
وی همین طور اضافه کرد: برای نخستین بار دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه ایرانی در رتبه بندی وبومتریکس رتبه زیر ۳۰۰ جهانی را کسب کرده است.

مقیمی اظهار داشت: این مبلغ پشتیبانی از اساتید باشگاه طلایه داران علم، قابل مقایسه با هزینه های آزمایشگاهی و... نیست و تنها نشان دهنده آنست که ما علی رغم مشکلات، تلاش می نماییم در حوزه های مختلف علمی حمایت انجام دهیم.
منبع:

1401/08/18
08:23:05
5.0 / 5
466
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد