نکسترو

افزوده شدن ۴ بخش جدید به جشنواره تحقیقات وفناوری علوم پزشکی رازی

افزوده شدن ۴ بخش جدید به جشنواره تحقیقات وفناوری علوم پزشکی رازی

نکسترو: نکسترو: بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی در امتداد شعار سال در خصوص ˮتولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینˮ در چهار گروه فناور برتر، محصول برتر، شرکت دانش بنیان و مخترع برتر برگزیدگانی را معرفی خواهدنمود.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر مجید رمضانی، دبیر بیست وهشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی، با بیان این مطلب اظهار داشت: در دوره گذشته برگزاری جشنواره اختراع برتر برمبنای حق اختراع های ثبت شده یا patent مورد تقدیر قرار می گرفتند، در صورتیکه امسال به سبب نام گذاری سال توسط مقام معظم رهبری بخش های فناور برتر، محصول برتر، شرکت دانش بنیان و مخترع برتر در چهار گروه جداگانه برگزیدگانی خواهند داشت.

وی در ادامه به تشریح شرایط ثبت نام برای گروههای مختلف جشنواره پرداخت و اضافه کرد: در بخش فناور برتر تمامی فناوران ایرانی حوزه علوم پزشکی که در شرکت یا هسته فناور در دانشگاه علوم پزشکی عضو باشند یا دارای محصول نمونه اولیه، مجوزدار و تجاری شده یا ثبت اختراع باشند، قادر خواهند بود تا در جشنواره رازی سال ۱۴۰۱ شرکت نمایند.

دبیر بیست وهشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی، در ادامه به فاکتورهای انتخاب محصول برتر اشاره نمود و اظهار داشت: این گروه محصول جدید، تجاری شده و راهبردی را شامل می شود. منظور از محصول تجاری شده محصولی است که وارد بازار فروش شده باشد که با ارائه مستندات رسمی فاکتور و قرارداد فروش صحت آن تایید می شود. گروه محصول جدید نیز معادل دانش فنی محصول است و محصول راهبردی شامل محصولی است که در امتداد تشخیص، پیشگیری و درمان بیماریها باشد.

دکتر رمضانی با اعلان اینکه در گروه مخترعان ایرانی نیز سه گروه از اختراعات و فناوری مورد ارزیابی قرار می گیرد، اضافه کرد: اختراعات متقاضیان استفاده از تسهیلات استعداد درخشان و ارتقای اعضای هیات علمی از سال ۱۳۹۱ تا ۱۴۰۱ در مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت یا اختراعات اعلام شده بوسیله استعلام از دانشگاه های علوم پزشکی (که لازم است هر دانشگاه اطلاعات حداکثر ۲ اختراع را اعلام کند) یا اختراعات دریافتی بوسیله فراخوان عمومی می توانند در این دوره از رقابت های جشنواره رازی وارد شوند.

دبیر بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی، در ادامه اظهار داشت: در گروه محققان ایرانی نیز تمامی پژوهشگران حوزه علوم پزشکی که index H آنها حداقل ۱۲ باشد، می توانند در این گروه ثبت نام کنند. در گروه پژوهشگران جوان تمامی پژوهشگران حوزه علوم پزشکی که index H آنها حداقل ۱ و متولد سال ۱۳۶۶ و به بعد باشند، می توانند با ارائه تصویر شناسنامه در این گروه ثبت نام کنند. در گروه پژوهشگران دانشجو نیز تمامی پژوهشگران دانشجوی حوزه علوم پزشکی با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مربوطه در زمان ثبت نام، می توانند در این گروه ثبت نام کنند.

وی اظهار داشت: امتیازدهی به شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور در بخش سازمان ها و مؤسسات و نهادهای حقوقی نیز به این صورت است که تعداد محصولات موجود در شرکت شامل محصول نمونه اولیه، مجوزدار و تجاری شده میزان فروش تحقق یافته، تعداد اشتغال آفرینی و کیفیت دانش فنی محصولات و میزان اثربخشی در سیستم سلامت محاسبه می شود.

وی با اعلان اینکه حامیان تحقیقات و فناوری نیز مورد توجه ویژه قرار دارند، اشاره کرد: صندوق های پژوهش و فناوری سلامت و خیرین مشتاق این حوزه در فهرست سازمان ها و نهادها گنجانده شدند.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛ دکتر رمضانی در آخر اشاره کرد: در بخش حقوقی ملاک های ارزیابی کمی است و هر دانشگاه علوم پزشکی باید نشان دهد بصورت کمی چه نقشی در رشد علمی کشور داشته است.

منبع:

1401/08/09
08:58:47
5.0 / 5
519
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد