نکسترو

جزییات جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی با محوریت فناوری سلامت

جزییات جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی با محوریت فناوری سلامت

به گزارش نکسترو، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی اظهار داشت: این دوره از جشنواره با تأکید بر فناوری های حوزه سلامت بهمن ماه امسال در سالن همایش های بین المللی رازی انجام خواهد شد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی با بیان این خبر و با اعلان اینکه جشنواره رازی امسال با محوریت شعار سال برگزار می شود، اشاره کرد: بمنظور تاکید بر تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، فناور برتر و محصول فناورانه بصورت جداگانه در این دوره از جشنواره مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. در سال قبل بنا به مقتضیات موجود توجه بیشتری بر پتنت و اختراعات ثبت شده اعمال شد، ولی امسال از محصول فناور که از مرحله اختراع گذشته و منجر به رفع مسئله ای در زمینه سلامت کشور شده باشد، حمایت می شود.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اظهار داشت: بیست و هشتمین دوره از جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی در قالب سه کمیته تخصصی علوم پایه پزشکی، علوم بالینی سلامت و اختراعات و فناوری برگزار می شود و برگزیدگان در بخش های فناوران و مخترعان، صاحبان محصولات برتر، محققان ایرانی، پژوهشگران جوان، پژوهشگران دانشجو، صاحبان پژوهش برتر و شرکتها و هسته های فناور معرفی می گردند.
وی به تعدادی از تغییرات در نحوه امتیازدهی این دوره از جشنواره اشاره و اظهار داشت: شرایط ثبت نام کنندگان گروه محققان ایرانی H ۱۲ و در گروه پژوهشگران جوان H ۸ و حداکثر سن ۳۵ در نظر گرفته شده است. در گروه پژوهشگران دانشجو برای ثبت نام کنندگان محدودیت H و شرط سنی حذف گردیده است. در گروه پژوهش برتر اولویت های پیشین درباب تحقیقات در رابطه با کووید_۱۹ به سبب بازگشت به شرایط غیراضطراری حذف می شود. همین طور در این گروه امتیاز داور از ۳۴ به ۴۰ تغییر یافت و امتیازات IF و استنادات هر کدام به ۳۰ رسید. کاربردی بودن، توجه به اولویت ها و تولید دانش و گسترش مرزهای دانش برمبنای اجماع داوران از دیگر موارد قابل اشاره درباب جشنواره رازی بشمار می رود.
به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، وی به بخش نهادها و مؤسسات حقوقی اشاره نمود و تصریح کرد: دانشگاه های علوم پزشکی، مراکز تحقیقاتی، کمیته های تحقیقات دانشجویی، نشریات، مراکز رشد فناوری و شرکت های دانش بنیان حامیان و خیرین تحقیقات و فناوری در بخش نهادها و مؤسسات حقوقی امکان حضور و مشارکت در جشنواره رازی بیست و هشتم را خواهند داشت.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، تعدادی از موارد منع شرکت در این دوره از جشنواره رازی را برشمرد و اشاره کرد: برگزیدگان ۶ دوره اخیر گروه پژوهشگران، پژوهشگران جوان و پژوهشگران دانشجو در این دوره از جشنواره امکان شرکت ندارند و همین طور برگزیدگان سه دوره اخیر گروه پژوهش برتر در این دوره امکان حضور ندارند.
دکتر پناهی اضافه کرد: در این دوره از جشنواره نمایشگاه جانبی از دستاوردهای فناورانه و پژوهشی دایر خواهد شد.
منبع:

1401/08/05
13:46:07
5.0 / 5
510
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد