نکسترو
رئیس مجلس در بازدید از مركز نوآوری، فناوری و علم آفرین پیشران:

قانون جهش تولید دانش بنیان نشان دهنده توجه مجلس به اولویت های کشور است

قانون جهش تولید دانش بنیان نشان دهنده توجه مجلس به اولویت های کشور است

به گزارش نکسترو، رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از دستاوردهای مرکز نوآوری، فناوری و علم آفرین پیشران اظهار داشت: تصویب قوانینی مانند قانون جهش تولید دانش بنیان نشان دهنده توجه مجلس به اولویت های کشور است.


به گزارش نکسترو به نقل از خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی بامداد امروز (چهارشنبه، 13 مهر ماه) در مرکز نوآوری، فناوری و علم آفرین پیشران حضور یافت و از دستاوردهای این مرکز بازدید کرد.
سیستم آبیاری زیرسطحی ایرانیان، سیستم خانه های پیش ساخته سلمان، طراحی و ساخت هواپیما و قطعات هوایی، تشخیص و درمان بیماری های خاص توسط لابراتوار های سیار، تصفیه آب صنعتی و شیرین سازی آب برای شرب، ساخت ماشین حفاری هزار متر الکتریکی، تولید سوخت های جایگزین مانند سوخت جامد و مکمل های حرارتی از ضایعات پلاستیک، تولید داروهای برپایه فناوری MRNA، تولید بذرهای هیبریدی سبزی و صیفی، تولید موتورهای برقی، تولید مواد دارویی و نانو دارو، تولید آنتی بادی های مونوکنونال و پلی کنونال همچون بخش های نمایشگاه مرکز نوآوری، فناوری و علم آفرین پیشران بود که دکتر قالیباف از آنها بازدید کرد و با پژوهشگران و دست اندرکاران این مجموعه ها از نزدیک گفتگو کرد و درجریان مشکلات پیش رو و موانع توسعه و تجاری سازی تولیدات آنها قرار گرفت.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این بازدید ضمن تاکید بر لزوم هم افزایی میان بخش های مختلف برای پیشرفت کشور، اظهار داشت: در این خصوص باید از شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان حمایت های بیشتری صورت گیرد.
قالیباف ضمن اشاره به اینکه «مجلس شورای اسلامی در آینده نزدیک برنامه هفتم توسعه را مورد بررسی قرار خواهد داد»، خاطرنشان کرد: باید تلاش نماییم در تدوین این برنامه موضوعات کلان کشور مدنظر قرار گیرد و با روی آوردن به روش ها و ابزارهای دانش بنیان شاهد توسعه فراگیر باشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اقدامات مجلس یازدهم در بخش پشتیبانی از مراکز دانش بنیان به قانون جهش تولید دانش بنیان اشاره و تاکید کرد: از اردیبهشت ماه سالجاری قانون جهش تولید دانش بنیان ابلاغ و درحال اجرایی شدن است؛ بر این اساس در مجلس محکم ایستاده ایم تا قوانینی مانند جهش تولید دانش بنیان پیگیری شود.
وی ادامه داد: تصویب قوانینی مانند قانون جهش تولید دانش بنیان نشان دهنده توجه مجلس به اولویت های کشور است و حمایت های مالی و مالیاتی، سرمایه گذاری و قضایی از شرکتهای دانش بنیان در قانون مجلس دیده شده است.
در ابتدای این بازدید، رئیس مرکز نوآوری، فناوری و علم آفرین پیشران ضمن معرفی محورهای فعالیت این مجموعه اظهار داشت: ما درصدد ورود مردم به هسته غیردفاعی اما با الگوی دفاع مقدس هستیم و باید فاصله مردم تا اداره کارآمد کشور کاهش پیدا کند که در این خصوص راهکار کلان برای پیشتازی، ورود بخش غیررسمی و مردمی است نه صرفا بخش خصوصی؛ ازاین رو باید اصلاحاتی در حکمرانی و ملک داری ایجاد شود.
احمدیان با اشاره به اینکه باید رویکرد از دولت مبنا و دولت پایه به مردم پایه تغییر کند اضافه کرد: مرکز پیشران کوشیده در حوزه های آب، غذا (کشاورزی و دامداری)، سلامت، انرژی، مسکن و هوش مصنوعی فعالیت خودش را پیگیری کند.
در این بازدید محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، مصطفی طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن، سید محسن دهنوی عضو هیأت رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان، معصومه پاشائی بهرام عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس و بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی هم حضور داشتند.1401/07/15
14:42:59
5.0 / 5
684
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد