نکسترو
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت خبر داد

حمایت وزارت بهداشت از حضور دانشجویان در مراکز تحقیقاتی

حمایت وزارت بهداشت از حضور دانشجویان در مراکز تحقیقاتی

به گزارش نکسترو، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت، مشتاقانه از حضور دانشجویان در مراکز تحقیقاتی حوزه سلامت حمایت و استقبال می کند، اظهار داشت: به کارگیری دانشجویان در مراکز تحقیقاتی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور یکی از ملاک های ارزیابی و پویایی سنجی این مراکز امسال است.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی در آیین اختتامیه بیست و سومین کنگره ملی سالیانه و نهمین همایش بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور که با حضور ۴۰۰ دانشجو در اردبیل برگزار شد، تکلیف وزارت بهداشت برای فراهم کردن بستر فضای مساعد و شاداب برای تحقیق دانشجویان را وظیفه ای سنگین و ضروری ذکر کرد.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجموعه طرح های پژوهشی عرضه شده توسط دانشجویان به این کنگره را دقیق و با ارزش خواند و اظهار داشت: پژوهش یک کار گروهی است و دانشجویان در این همایش و کنگره با نحوه اجرای کار گروهی هم آشنا شدند.

وی ضمن اشاره به شکل گیری ۸۲۱ مرکز تحقیقات حوزه سلامت مجوزدار در داخل مراکز دانشگاهی علوم پزشکی کشور و ۳۰ مرکز غیردولتی و هم تعدادی پژوهشکده دیگر، اظهار داشت: وزارت بهداشت، مشتاقانه از حضور دانشجویان در این مراکز تحقیقاتی حمایت و استقبال می کند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار نمود: وزیر بهداشت روز گذشته در آیین افتتاحیه این کنگره، به کارگیری دانشجویان را در مراکز تحقیقاتی حوزه سلامت در دانشگاه های سراسر کشور خواهان شد و ما هم در این عرصه با برنامه ریزی جدی اقدام می نماییم.

وی به کارگیری دانشجویان در مراکز تحقیقاتی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور را یکی از ملاک های ارزیابی و پویایی سنجی این مراکز امسال ذکر کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در این آیین، مقاله ۱۸ دانشجوی پژوهشگر رشته های مختلف علوم پزشکی که به دبیرخانه این کنگره ارسال شده بود، طی سه روز (از ۶ تا ۸ مهرماه) در پنل ها و کارگاه های تخصصی این کنگره در چارچوب سخنرانی عرضه شد و عرضه دهندگان این مقالات بعنوان دانشجویان پژوهشگر برتر معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

همچنین در این آیین، عرضه دهندگان ۹ پوستر علمی و پژوهشی عرضه شده به همراه سه داور برتر از میان ۲۶۰ داور این رویداد علمی و پژوهشی بعنوان برگزیدگان بیست و سومین کنگره ملی سالیانه و نهمین همایش بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور عرضه شدند.

در این کنگره، از کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بعنوان کمیته برتر در میان دانشگاه های علوم پزشکی تیپ دو کشوری تجلیل شد.

منبع:

1401/07/12
10:27:40
5.0 / 5
660
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد