نکسترو

شروع بیست و سومین کنگره ملی سالیانه و نهمین همایش بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی

شروع بیست و سومین کنگره ملی سالیانه و نهمین همایش بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی

به گزارش نکسترو، اردبیل بیست و سومین کنگره ملی سالیانه و نهمین همایش بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور با دانشجویان و پژوهشگران داخلی و خارجی امروز در اردبیل شروع به کار کرد.دکتر فرهاد پورفرضی امروز 6 مهر ماه در مراسم شروع به کار این کنگره ضمن اشاره به این که این همایش با حضور 400 دانشجو و پژوهشگر داخلی و خارجی کار خود رو شروع کرد، خاطرنشان کرد: بیشتر از یک هزار و ۸۹۴ خلاصه مقاله از جانب دانشجویان داخلی و خارجی به دبیرخانه این کنگره ارسال شده بود که از میان آنها، ۷۱۷ مقاله به منظور عرضه به صورت سخنرانی، پوستر و ای. پوستر انتخاب شده است.

دکتر فرهاد پورفرضی ضمن اشاره به افزایش ۱.۵ برابری شمار مقاله های عرضه شده جهت شرکت در این کنگره علمی و پژوهشی سالانه دانشجویی اظهار نمود: در مجموع این رویداد مهم با حضور ۷۵۰ نفر میهمان داخلی و خارجی در مدت سه روز درحال برگزاری است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اظهار داشت: دانشجویان پزشکی چهار کشور جمهوری آذربایجان، بحرین، غنا و ازبکستان در بخش بین الملل این کنگره حضور دارند به صورتی که در بخش بین الملل این کنگره، ۱۳ مقاله عرضه شده توسط دانشجویان خارجی به صورت سخنرانی خواهد بود.

پور فرضی همینطور افزود: در این همایش ۲۶۰ نفر از اساتید برجسته کشور در رشته های مختلف علوم پزشکی، رشد و توسعه علمی کشور در حوزه بهداشت، درمان و سلامت داوری مقالات پژوهشی این همایش را برعهده داشته اند.

در بخش ایده های فناورانه هم این رویداد علمی نیز، از میان ۶۰ ایده فناورانه عرضه شده به دبیرخانه این کنگره در حوزه سلامت، هشت ایده برتر برگزیده در یک پنل تخصصی عرضه و معرفی خواهد شد.

سرپرست علمی بیست و سومین کنگره ملی و بین المللی سالانه و نهمین کنگره بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی با اشاره به اینکه در کنار این کنگره، نمایشگاه فناورانه هم با هدف معرفی یافته های علمی و فناوری دانشجویان رشته های مختلف پزشکی برگزار می شود، افزود: همزمان با این کنگره، از سه داروی فناورانه که توسط دانشجویان و مراکز پژوهشی استان اردبیل ساخته شده و مرحله ارزیابی علمی را طی کرده است، رونمایی می شود.

به گفته وی میهمانان و مخاطبان این کنگره، پژوهشگران و استادان و مخترعان برجسته کشوری و بین المللی حوزه علوم پزشکی هستند. همینطور مهمانان ویژه شامل مسؤلان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و روسای دانشگاه های سراسر کشور و مدیران دانشگاه ها و پژوهشکده های بین المللی کشورهای همجوار و سرپرستان کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی کشور حضور یافته اند.

پور فرضی ضمن اشاره به محورهای این کنگره سراسری اظهار نمود: فناوری اطلاعات سلامت و بیوانفورماتیک پزشکی، تجاری سازی و ایده پردازی در حوزه سلامت، خون شناسی، سرطان و روش های نوین درمانی، بیماری های خودایمنی و نقص سیستم ایمنی، صدمه شناسی ژنتیک و سلول های بنیادی، مراقبت های بهداشتی در پاندمی ها، طراحی و ارزیابی داروها و واکسن و روش های نوین تشخیص و درمان را همچون محورهای این کنگره ذکر کرد.

وی همینطور بیماری های غیرواگیر و واگیر، علوم اعصاب و بهداشت روان، بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی، فیزیوتراپی و علوم توانبخشی، پزشکی شخصی سازی شده، بهداشت سالمندی و جمعیت، چالش های آموزش مجازی، طب سنتی و آب درمانی، علوم تغذیه و بهداشت، بهداشت دهان و دندان، تحقیقات نظام سلامت، سلامت و پیشگیری، پژوهش در آموزش، پرستاری و مامایی، اخلاق در پژوهش، توریسم پزشکی، علوم پایه و پزشکی از راه دور را از دیگر محورهای این رویداد علمی و پژوهشی اعلام نمود.

سرپرست علمی بیست و سومین کنگره ملی و بین المللی سالانه و نهمین کنگره بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی با اشاره به اینکه برگزاری این کنگره فرصتی برای آشنایی با فرهنگ، تاریخ و آداب و رسوم استان اردبیل است، تصریح کرد: بازدید از آثار و بناهای تاریخی و مناطق گردشگری و آشنایی با فرهنگ و هنر این شهر هم از دیگر برنامه جنبی این کنگره خواهد بود.

همچنین همزمان با اختتامیه این کنگره، نخستین جشنواره ملی پژوهش و فناوری دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور هم برگزار شده و از منتخبان این جشنواره تجلیل به عمل خواهد آمد.
عکس: بابک حقی
منبع:

1401/07/08
10:20:31
5.0 / 5
615
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد