نکسترو
در یك نشست تخصصی عنوان شد؛

ضرورت تقسیم کار ملی در سه حوزه نگهداشت، مهاجرت معکوس و چرخش نخبگان

ضرورت تقسیم کار ملی در سه حوزه نگهداشت، مهاجرت معکوس و چرخش نخبگان

نکسترو: در  نشست تخصصی راهکارهای نگه داشت نخبگان علمی و تعامل مؤثر با آنان بر تقسیم کار ملی در سه حوزه نگهداشت، مهاجرت معکوس و چرخش نخبگان ایفای نقش مؤثر وزارت عتف در راستای مدیریت چرخش نخبگان و شبکه سازی و تعامل مستمر و پویا با نخبگان علمی مقیم و مهاجر تاکید شد.



به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، نشست تخصصی راهکارهای نگه داشت نخبگان علمی و تعامل مؤثر با آنان با حضور دکتر پیمان صالحی؛ معاون پژوهشی وزیر علوم و دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر علی باقر طاهری نیا؛ رییس مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی و تعدادی از صاحب نظران این حوزه در محل دبیرخانه شورا انجام شد.

در این جلسه که با هدف بررسی راهکارهای نگه داشت نخبگان علمی و تعامل مؤثر با آنان برگزار شد، دکتر طاهری نیا ضمن تشریح کارهای مؤسسه در حوزه تدوین گزارشات سیاستی برای نهادهای سیاست گذاری علم، آموزش عالی و فناوری اظهار داشت: مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی آمادگی دارد تا در انجام پروژه های تحقیقات کلان در زمینه ماموریت شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری مشارکت کند. در همین رابطه حسب نظر وزیر علوم، مطالعات جامع تغییر اقلیم آموزش عالی یکی از مسائل اولویت دار و در دست بررسی می باشد که می تواند مبنای تحول بزرگی در نظام آموزش عالی کشور باشد.

در ادامه دکتر غلامرضا ذاکرصالحی مدیر گروه مطالعات تطبیقی و نوآوری مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی گزارشی از پیشینه و ادبیات موجود در ایران و جهان و راهبردهای پیگیری شده در چند کشور جهان را ارائه کرد.

وی در ادامه مجموعه ای شامل هفت راهبرد مناسب (با تاکید بر راهبرد چرخش نخبگان) پیشنهاد و پیرامون آنها گفتگو و تبادل نظر صورت گرفتد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی؛ در آخر دکتر پیمان صالحی معاون پژوهشی وزیر علوم با جمع بندی مباحث انجام شده بر تقسیم کار ملی در سه حوزه نگهداشت، مهاجرت معکوس و چرخش نخبگان ایفای نقش مؤثر وزارت عتف در راستای مدیریت چرخش نخبگان و شبکه سازی و تعامل مستمر و پویا با نخبگان علمی مقیم و مهاجر تاکید کرد.




1401/06/19
15:15:50
5.0 / 5
576
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد