نکسترو

افزودن دو محور حاکمیت و رهبری و اثرگذاری به ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی

افزودن دو محور حاکمیت و رهبری و اثرگذاری به ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی

به گزارش نکسترو، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام نمود ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی کشور تا ۲۱ شهریور ماه سالجاری در مرحله داوری مستندات در ارتباط با ˮحاکمیت و رهبریˮ و ˮاثرگذاریˮ است.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی عنوان کرد: امسال برای اولین بار محور اثرگذاری جهت ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی دارای ردیف مستقل بودجه یا دارای بیشتر از ۱۰ سال فعالیت سنجیده می شود.

وی با اشاره به اینکه در بررسی ها تمامی طرح های تحقیقاتی اثرگذار بر سلامت جامعه، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: در این فرایند، تمامی مستندات طرح های اثرگذاری که اثر آن در سال ارزشیابی ۱۴۰۰، بوجود آمده است در سامانه جامع ارزشیابی بارگزاری و سپس در کمیته های تخصصی مورد بررسی و امتیازدهی قرار می گیرد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان این که دو محور "حاکمیت و رهبری" و "اثرگذاری" به محورهای ارزشیابی دانشگاه ها اضافه شده است، اظهار داشت: محور حاکمیت و رهبری شامل برنامه های راهبردی و فهرست اولویت های تحقیقاتی است و محور اثرگذاری هم شامل طرح های اثرگذار بر تصمیم گیری، سلامت، مولفه های موثر بر سلامت و عرضه خدمات سلامت است. ضمن این که زیر محور ترجمان دانش هم به محور تولید دانش افزوده شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، مطابق برنامه زمانبندی اعلام شده نتایج ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی ۳۰ آبان ماه سالجاری اعلام خواهد شد.

منبع:

1401/06/18
23:28:39
5.0 / 5
483
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد