نکسترو
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت خبر داد

کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی مهر ماه

کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی مهر ماه

نکسترو: بیست و سومین کنگره ملی سالیانه و نهمین کنگره بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی 6 تا 8 مهرماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل انجام خواهد شد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با بیان این خبر اظهار داشت: اولین جشنواره ملی کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی کل کشور نیز همزمان با بیست و سومین کنگره ملی سالیانه در اردبیل انجام می شود. این جشنواره جهت انتخاب و تجلیل از کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی برتر و دانشجویان پژوهشگر برتر در دو سطح حقیقی و حقوقی برای نخستین بار در کشور راه اندازی.
وی با اعلان اینکه در این دوره از برگزاری کنگره بالاترین رکورد مقالات دریافتی به ثبت رسیده است، اشاره کرد: دو هزار و ۱۰۰ چکیده مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده است که به سبب محدودیت های موجود بیش از ۴۰۰ مقاله بصورت سخنرانی، پوستر و پوستر الکترونیکی(e poster) پذیرفته شده است. در بخش داوری نیز با حساسیت های بسیار و طبق فاکتورهای معین ارزیابی مقالات انجام پذیرفته و همین طور بخش های مربوط به فناوری و نوآوری بصورت جداگانه داوری شده است.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به برنامه فشرده که طی سه روز برگزاری کنگره در نظر گرفته شده است، به برگزاری کارگاه های جانبی نیز اشاره و اعلام نمود: نشست های کلان مناطق آمایشی در ۱۰ سالن مجزا و بصورت همزمان طی سه روز برگزاری کنگره دایر خواهند بود.
دکتر پناهی با اشاره به این که دانشجویان باید قدردان دوران جوانی و روحیه جویندگی و پرسشگری خود باشند، اشاره کرد: دانشجویان برای پژوهش به این روحیه بسیار نیازمند هستند و باید در مقابل هر پدیده ای علامت سوال بگذارند و بدنبال پاسخی علمی و مبتنی بر دانش برای آن باشند.
وی اظهار داشت: از اهداف اصلی برگزاری کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی در کنار آموزش و تربیت، تشویق دانشجویان به امر پژوهش های کاربردی است و تمام تلاش این هست که دانشجویان و پژوهشگران را به سمتی سوق دهیم که تحقیقات بعد از چاپ مقاله متوقف نشده و منجر به تولید ثروت و کارآفرینی در کشور شود. ترویج این نگاه کلان مدیریتی در دانشگاه های نسل سوم و چهارم علاوه بر تربیت نسلی برخوردار از دانش و دارای قدرت تفکر انتقادی به تولید علم و فناوری و همین طور ثروت برگرفته از این دو، با پیشرفت های روز دنیا همگام خواهد شد.
به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، وی با اشاره به این که برنامه های درسی به نحوی هستند تا بیشترین تعداد واحد درسی امکانپذیر برای دانشجویان تعریف شود و برای توسعه دروسی که دانشجو به آن علاقمند است، فضایی دیده نشده است، اضافه کرد: کمیته ها این خلأ را پر کردند. یادگیری اصولی پژوهش، کار تیمی و گروهی، انجام پژوهش های به روز و متناسب با نیاز جامعه و منجر به محصول همه در کمیته ها مهیا شده است، ولی مسیر آن بر عهده دانشجو و متکی به پویایی اوست.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با ابراز امیدواری اظهار داشت: بطور قطع برگزاری این کنگره ها و جشنواره ها شروعی برای رشد باور و انگیزه در دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی است و مسیر روشنی برای شکوفایی استعدادهای جوان ما خواهد بود.
منبع:

1401/06/15
23:15:53
5.0 / 5
740
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد