نکسترو
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خبر داد

عضویت و ارتقاء لابراتوار های دانشگاه پیام نور در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

عضویت و ارتقاء لابراتوار های دانشگاه پیام نور در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

به گزارش نکسترو، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور اظهار داشت: با تلاش و پیگیری مجدانه همکاران حوزه لابراتوار ها و کارگاه های دانشگاه پیام نور کل کشور، از آغاز سال ۱۴۰۱ تا کنون، ۹ لابراتوار دیگر در این شبکه عضو شده و همینطور ۳ آزمایشگاه، موفق به ارتقاء سطح عضویت خود شده اند.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی ابراهیمی با بیان این خبر اظهار داشت: شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران با هدف هم افزایی توانمندی های آزمایشگاهی کشور در حوزه های مختلف فناوری های پیشرفته و راهبردی، از آغاز تیرماه سال ۱۳۹۳ فعالیت خویش را شروع کرده است. بخش های آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان های دولتی و وزارت خانه های مختلف، مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی شامل دانشگاه، پژوهشگاه، مرکز تحقیقاتی و مواردی از این دست، می توانند در این شبکه عضو شده و فعالیت کنند.

دکتر ابراهیمی اضافه کرد: عضویت لابراتوار ها در این شبکه آزمایشگاهی باعث بهبود کیفی و افزایش کمی خدمات آزمایشگاهی در حوزه های فناوری راهبردی، تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی، ارتقای دانش فنی کارشناسان لابراتوار ها از راه آموزش و به اشتراک گذاری تجارب می شود.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش و پیگیری مجدانه همکاران حوزه لابراتوار ها و کارگاه های دانشگاه پیام نور کل کشور، از آغاز سال ۱۴۰۱ تاکنون، ۹ لابراتوار دیگر در این شبکه عضو شده و همینطور ۳ آزمایشگاه، موفق به ارتقاء سطح عضویت خود شده اند. در مجموع از سال ۱۳۹۷ تاکنون، ۳۱ لابراتوار از ۳۰ مرکز در ۱۷ استان موفق به کسب شرایط لازم برای عضویت در «شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی» معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شده اند. سطح عضویت در این شبکه برپایه میزان فعالیت هر لابراتوار تعیین شده و ارتقا می یابند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: با سپاس از پیگیری های مستمر همکاران لابراتوار های مراکز عضو این شبکه، امید است لابراتوار های مستعد در سایر مراکز هم بزودی موفق به عضویت و همکاری با این شبکه شده و سبب ارتقاء سطح مراکز آزمایشگاهی و نیل به اهداف پژوهشی در دانشگاه پیام نور و اعتلای ایران اسلامی شوند.


1401/06/12
10:23:05
5.0 / 5
672
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد