نکسترو
براساس توافقنامه بین وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان؛

دانش آموختگان دکتری برگزیده برای جذب در بنگاه های اقتصادی کشور حمایت می شوند

دانش آموختگان دکتری برگزیده برای جذب در بنگاه های اقتصادی کشور حمایت می شوند

به گزارش نکسترو، معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان از امضای تفاهم نامه بین این بنیاد و وزارت علوم به منظور حمایت لازم از جذب و به کارگیری دانش آموختگان دکتری برگزیده در بخش های تحقیق و توسعه صنایع، بنگاه های اقتصادی، دستگاه ها و سازمان های دولتی و خصوصی اقتصادی کشور برای افزایش بهره وری اطلاع داد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، عباس ابراهیمی اضافه کرد: این محققین در صورت داشتن شرایط مورد نظر علاوه بر استخدام یک ساله در واحد صنعتی بعنوان پژوهشگر پسادکتری هم شناخته شده و گواهی های مربوطه را از دانشگاه های ناظر و همکار دریافت می کنند.
وی در توضیح بیشتری بهبود شرایط بنگاه های اقتصادی کشور را ضروری دانست و عنوان کرد: افزایش بهره وری یک لزوم جدی جهت پیشرفت کشور است که در سایه استفاده از علم و دانش روز و حضور متخصصان در مراکز تحقیق و توسعه صنایع، محقق می شود.
معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان به امضای توافقنامه «تقویت تحقیق و توسعه در صنعت و جامعه با استفاده از توان دانش آموختگان دکتری برگزیده» میان بنیاد ملی نخبگان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اشاره نمود و عنوان کرد: بر طبق این موافقت نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان با حمایت مالی، از جذب و بکارگیری دانش آموختگان دکتری برگزیده در بخش های تحقیق و توسعه‌ی صنایع، بنگاه های اقتصادی، دستگاه ها و سازمان های دولتی و خصوصی اقتصادی کشور حمایت می کنند.
به گفته ابراهیمی، این محققان در صورت داشتن شرایط مورد نظر علاوه بر استخدام یک ساله در واحد صنعتی، بعنوان پژوهشگر پسادکتری هم شناخته شده و گواهی های مربوطه را از دانشگاه های ناظر و همکار دریافت می کنند.


وی به مشمولین این طرح اشاره نمود و خاطرنشان کرد: دانش آموختگان مقطع دکتری برگزیده که بیشتر از دو سال از زمان دانش ­آموختگی آنان نگذشته و به صورت تمام وقت در نهاد میزبان قادر به همکاری هستند، مشمول این طرح هستند.
معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان همینطور اظهار داشت: این طرح شامل تمامی رشته­ های دانشگاهی است و تعداد پذیرش در حوزه ­ها و شاخه­ های تخصصی با عنایت به نیاز و اولویت های ملی و یا نهاد میزبان، مشخص می شود. پیشنهاد فعالیتهای یک ساله تحقیق و توسعه داوطلبان باید به تایید نهاد مذکور و دانشگاه همکار برسد و امکان تمدید طرح برای دوره یک ساله دوم برپایه ارزیابی گزارش عملکرد وجود دارد.
ابراهیمی با اشاره به اینکه نهادهای میزبان باید درخواست­ های خویش را به صورت سالانه و بر مبنای فرمت مورد نظر به کمیته مشترک (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان) اعلام کنند، خاطرنشان کرد: نهاد میزبان موظف است با دانشگاه محل تحصیل دانش آموخته برای حضور یک استاد ناظر طرح موافقت کند.
وی افزود: همینطور حداقل ۵۰ درصد حقوق پذیرفته شدگان (حقوق استادیار پایه ۱ دانشگاه تهران) باید توسط نهاد میزبان تامین گردد و از طرفی، عقد قرارداد و امور حقوقی و پرسنلی مربوطه هم بر عهده این نهاد خواهد بود.


منبع:

1401/05/26
10:18:02
5.0 / 5
495
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد