نکسترو
وزیر علوم خبر داد

اختصاص 5 درصد از اعتبارات پژوهشی به مؤسسه تحقیقات جمعیت کشور

اختصاص 5 درصد از اعتبارات پژوهشی به مؤسسه تحقیقات جمعیت کشور

به گزارش نکسترو، وزیر علوم در ستاد جوانی جمعیت این وزارتخانه اظهار داشت: وزارت علوم مکلف است 5 درصد از اعتبارات پژوهشی خودرا به مطالعات و پژوهش های در رابطه با خانواده و رشد جمعیت در امتداد اولویت های پژوهشی که هر ساله از طرف ستاد ملی جمعیت تعیین می شود، اختصاص دهد. پس این بودجه در اختیار مؤسسه تحقیقات جمعیت کشور قرار می گیرد تا در امتداد اولویت های تحقیقاتی ستاد هزینه کند.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی زلفی گل در دومین جلسه ستاد جوانی جمعیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که امروز (شنبه) در محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به گسترش رشته های در رابطه با جایگاه و نقش خانواده، اظهار نمود: مطابق با ماده ۳۴ قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت، وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش مکلف به ایجاد، گسترش و تقویت رشته های تحصیلی در همه دانشگاه های کشور متناسب با جایگاه و نقش خانواده و زن برمبنای فرهنگ اسلامی – ایرانی از قبیل مدیریت خانه و خانواده هستند.

وی اشاره کرد: در این جهت مقرر شده طی سه ماه آتی رشته های پیشنهادی و مقطع مربوطه توسط مؤسسه جمعیت شناسی پیشنهاد شود و با لحاظ هماهنگی با سازمان امور اداری و استخدامی و توجه به طرح ساماندهی آموزش عالی، اجرای آن در دو دانشگاه الزهرا (س) و علامه طباطبایی صورت گیرد.

وزیر علوم اشاره کرد: وزارت علوم مکلف است ۵ درصد از اعتبارات پژوهشی خودرا به مطالعات و پژوهش های در رابطه با خانواده و رشد جمعیت در امتداد اولویت های پژوهشی که هر ساله از طرف ستاد ملی جمعیت تعیین می شود، اختصاص دهد. پس این بودجه در اختیار مؤسسه تحقیقات جمعیت کشور قرار می گیرد تا در امتداد اولویت های تحقیقاتی ستاد هزینه کند.

وی اضافه کرد: قسمتی از اعتبارات برای پشتیبانی از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا و بخشی نیز در جهت پشتیبانی از پژوهشگران پسادکترا در نظر گرفته می شود.

دکتر زلفی گل در ادامه سخنان خود با اشاره به سامانه نیازها و ایده ها (نان) اظهار داشت: اولویت های تحقیقاتی در رابطه با خانواده و رشد جمعیت می توانند در سامانه «نان» نیز ثبت شوند.

در این جلسه به بررسی مجموعه اقدامات پیشنهادی تکالیف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جهت اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت پرداخته شد و ماده های مختلف این قانون نیز مورد بررسی قرار گرفت.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در دومین جلسه ستاد جوانی جمعیت وزارت علوم، معاون پژوهشی، معاون فرهنگی و اجتماعی، معاون حقوقی و امور مجلس، رییس صندوق رفاه دانشجویان و سرپرست مؤسسه تحقیقات جمعیت کشور حضور داشتند.

منبع:

1401/05/23
15:19:45
5.0 / 5
642
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد