نکسترو
بر اساس برنامه تحقیقاتی دیده بان جهانی كارآفرینی GEM؛

ارزیابی فاکتورهای کارآفرینی کشور کلید خورد

ارزیابی فاکتورهای کارآفرینی کشور کلید خورد

نکسترو: طرح ارزیابی فاکتورهای کارآفرینی در کشور با حجم نمونه ای بیش از سه هزار و 360 نفر از جمعیت بالغ 18 تا 64 ساله، در 42 شهر کشور با همکاری بیش از 47 پرسشگر شروع شد.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، این برنامه سالیانه برمبنای برنامه تحقیقاتی Adult Population Survey، دیده بان جهانی کارآفرینی GEM با هدف پیمایش کارهای کارآفرینانه در سه لایه ادراکات، فعالیت ها و اشتیاق کارآفرینانه، همگام با بیش از ۶۰ کشور بزرگ جهان در کشور اجرا می شود.

تیم GEM ایران سالیانه مطالبی را به عنوان موضوع پژوهشی ویژه خود به سوالات پرسشنامه استاندارد GEM اضافه می کند. امسال نیز طبق روال سالهای قبل، مطالبی با عناوین سرسختی کارآفرینانه، کوچینگ کارآفرینی و کارآفرینی سازمانی با هدف شناسایی بهتر وضعیت کارآفرینی کشور به پرسشنامه افزوده شده است.

در راستای انجام استاندارد برنامه تحقیقاتی APS جلساتی منظم بمنظور معرفی و چگونگی اجرای طرح پژوهشی ارزیابی فاکتورهای کارآفرینی در کشور برمبنای مدل Global Entrepreneurship Monitor (GEM) در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران انجام می شود. امسال نیز بیش از ۱۰۰ علاقمند و پژوهشگر در این جلسات شرکت کردند.

بر طبق این گزارش، در نخستین جلسه سالانه مدیران دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در سال ۱۳۹۶، طرح پژوهشی دفتر دیده بان جهانی ایران در دانشکده کارآفرینی با عنوان ارزیابی شاخص کارآفرینی برمبنای مدل دیده بان جهان کارآفرینی به عنوان طرح برگزیده معرفی شده از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح برتر و در سال ۱۴۰۰ به عنوان طرح پژوهشی برتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزیده شد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، طرح پژوهشی ارزیابی فاکتورهای کارآفرینی در کشور، به مدت ۱۴ سال بصورت مسمتر انجام و گزارش آن به دو زبان فارسی انگلیسی در مجامع داخلی و خارجی منتشر می شود.
1401/05/22
09:12:37
5.0 / 5
533
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد