نکسترو

طراحی پلتفرمی برای عرضه خدمات آنلاین مدیریت دارایی های فکری بوسیله ی یک شرکت فناور

طراحی پلتفرمی برای عرضه خدمات آنلاین مدیریت دارایی های فکری بوسیله ی یک شرکت فناور

به گزارش نکسترو یک شرکت دانش بنیان کشورمان موفق به طراحی پلتفرمی برای عرضه خدمات آنلاین مدیریت دارایی های فکری به هسته های فناور و شرکتهای دانش بنیان شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، مریم فولادی مدیرعامل شرکت دانش بنیان کارافام که در حوزه مدیریت و تجاری سازی دارایی های فکری به افراد حقیقی و حقوقی زیست بوم نوآوری خدمات عرضه می دهد، در این خصوص توضیح داد: این شرکت از سال ۱۳۹۸ تاسیس و در همان سال کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و در سال ۱۳۹۹ هم کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی برای عرضه ۱۴ دسته خدمت به شرکتهای دانش بنیان شد.
وی اضافه کرد: در این زمان با پایش نیاز مجموعه های فناور و شرکتهای دانش بنیان به این مهم پی بردیم که شرکت ها غیر از مسئله محافظت از دارایی های فکری، نیازمند خدمات تخصصی در جهت بهره برداری از این دارایی ها هم هستند، بنابراین خدمات ما در گستره وسیعی از مدیریت دارایی های فکری قرار گرفته است.
فولادی عنوان کرد: درباره انواع خدمات شرکت متبوعش به شرکتهای دانش بنیان و فناور اظهار نمود: در مجموعه کارافام خدمات مدیریت دارایی های فکری شامل ثبت اختراع، علامت تجاری طرح صنعتی در داخل و خارج از ایران، نیازسنجی های دارایی فکری، تدوین الگوهای قراردادی منطبق با دارایی فکری، تحلیل پتنت، رصد فناوری و انواع خدمات جست وجوی پتنت را عرضه می دهیم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان کارافام افزود: ذیل دپارتمان های تخصصی مجموعه کارافام که شامل دپارتمان توسعه فناوری های سلامت، دپارتمان آی تی و هوش مصنوعی و دپارتمان فنی مهندسی است، با عنایت به حوزه های تخصصی شرکتهای فناور محور و نوآوری که با آنها همکاری می نماییم خدمات بهره برداری از دارایی فکری در هر حوزه خاص عرضه می شود. برای مثال در دپارتمان توسعه فناوری سلامت خدمات در ارتباط با تدوین اسناد راهبردی کسب وکارهای حوزه سلامت، اقدامات جهت دریافت مجوزهای غذا و دارو و... را داریم. یا در دپارتمان فنی مهندسی خدمات عارضه یابی صنعتی و حل چالش های صنعتی از راه تحلیل اسناد پتنتی را به شرکتهای دانش بنیان و هسته های فناور عرضه می دهیم.
وی همینطور تصریح کرد که شرکت متبوعش تنها به شرکتهای دانش بنیان خدمات عرضه نمی دهد بلکه گستره وسیعی از فناوران حقیقی و حقوقی و حتی موسسات دولتی و دانشگاهی هم می توانند از خدمات کارافام استفاده کنند.
فولادی اضافه کرد: با عنایت به این که کارافام در همکاری با وزارت بهداشت هم به دانشگاه ها خدمت رسانی می کند بنابراین عمده دانشگاه های علوم پزشکی کشور هم از این مجموعه خدمت می گیرند و در بعضی زمینه های بخصوص در حوزه آموزش و مشاوره و تدوین آیین نامه هم با آنها همکاری داریم.
وی با بیان اینکه، این شرکت اخیرا موفق شده است که خدمات خویش را در به صورت تحت وب عرضه کند، اضافه کرد: تا پیش از این سازوکار عرضه خدمات به صورت سنتی به این روش بوده که مشتریان ما از راه شبکه های اجتماعی یا با معرفی افراد مختلف رجوع می کردند و بعد از دریافت مشاوره، مراحل همکاری طی می شد. با این وجود از حدود ۶ ماه گذشته آغاز به توسعه پلتفرمی کردیم تا بتوانیم این خدمات را به صورت تحت وب عرضه دهیم و دیگر نیاز نباشد مشتریان مدام درحال پیگیری فرایند خدمت رسانی باشند و از راه بتوانند ثبت درخواست خدمت کرده و قرارداد را تنظیم و پرداخت و همینطور پرونده درخواست خویش را پیگیری کنند.
وی افزود: بر مبنای مطالعاتی که در سطح دنیا روی نحوه خدمت رسانی شرکتهای مشابه انجام دادیم و بررسی هایی که بر نیاز مشتریان داشتیم، مبادرت به ساخت پلتفرمی به نام آی پی کاران کردیم تا این خدمات را به صورت تحت وب به فناوران عرضه دهیم.
فولادی اظهار نمود: برنامه ما اینست که با توسعه خدمات مالکیت فکری روی این پلتفرم بتوانیم روز به روز در سهولت خدمت رسانی به شرکت ها کمک نماییم تا هزینه کمتری به آنها تحمیل شود و تجربه خوبی از دریافت خدمات مالکیت فکری داشته باشند.
وی اظهار داشت که حالا در شرکت کارافام ۱۰ نفر نیروی دائم مشغول به کار هستند که در حوزه های مختلف مدیریت تکنولوژی، حقوق، بیوتکنولوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی پلیمر و مهندسی پزشکی دارای تحصیلات عالیه هستند.

1401/05/20
12:26:31
5.0 / 5
519
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد