نکسترو

آیا اینترنت غیرقابل هك امكان پذیر است؟

آیا اینترنت غیرقابل هك امكان پذیر است؟

نكسترو: وزارت انرژی آمریكا سند راه اندازی اینترنت كوانتومی ملی این كشور را كه دارای سرعت بسیار زیاد بوده و غیرقابل هك است، منتشر نمود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساینس، این سند دربرگیرنده چهار حوزه تحقیقاتی است که جهت راه اندازی این فناوری، باید در اولویت قرار بگیرند.

این حوزه های تحقیقاتی شامل تامین زیرساخت های موردنیاز برای اینترنت کوانتومی، طراحی و تولید تجهیزات شبکه سازی اینترنت کوانتومی، فناوری های تکرار، سوییچینگ و مسیریابی برای درهم تنیدگی کوانتومی و فناوری های لازم برای اشکال زدایی شبکه های کوانتومی هستند.
بر طبق این سند پنج هدف میانی در راه دستیابی به اینترنت کوانتومی ملی در آمریکا تعریف شده است. نخستین هدف میانی، اطمینان از امکان راه اندازی این فناوری روی شبکه های فیبری است. هدف دوم، توزیع فوتون های درهم تنیده در پایگاه های موجود در یک شهر است. هدف بعدی راه اندازی شبکه های ذخیره سازی کوانتومی در میان دو شهر است. هدف چهارم استفاده از تکرارکننده های کوانتومی برای تشدید سیگنال در یک ایالت است. آخرین هدف نیز راه اندازی یک زیرساخت عملیاتی بین لابراتوارها، دانشگاه ها و صنایع است.
پیشرفت به سمت اینترنت کوانتومی درحال افزایش است. ماهواره Micius کشور چین جنبه های مختلف این فناوری را نشان داده است. این ماهواره بیشترین رکورد درهم تنیدگی کوانتومی را به خود اختصاص داده و توانسته است با بهره گیری از این فناوری اطلاعات را از فاصله هزار و ۲۰۰ کیلومتری مخابره کند. حالا دولت آمریکا نیز سند راه اندازی اینترنت کوانتومی ملی را تدوین کرده و حتی روند کار را نیز آغاز نموده است.
این سند به صورت آنلاین در وب سایت وزارت دفاع آمریکا انتشار یافته است.منبع:

1399/05/08
21:42:27
5.0 / 5
2189
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد