نکسترو

تاکید بر بازبینی اساسنامه برنامه مدیریت شبکه های تحقیقات سلامت

تاکید بر بازبینی اساسنامه برنامه مدیریت شبکه های تحقیقات سلامت

به گزارش نکسترو معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت بر ضرورت بازبینی اساسنامه برنامه مدیریت شبکه های تحقیقات سلامت در جهت پاسخگویی به نیاز جامعه و تحقق شعار سال تاکید نمود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر پناهی در نشست شورای مدیران معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با تکیه بر لزوم تعامل تحقیقات و فناوری در مدیریت شبکه های تحقیقات سلامت، اظهار داشت: این شبکه ها در جهت توسعه مبتنی بر دانایی، گسترش همکاری و تعاملات فعال بین المللی و افزایش نقش مردم در مدیریت علمی و فناوری کشور در حوزه علوم پزشکی و علوم در رابطه با آن به منظور سیاست گذاری، حل مشکلات مهم بهداشتی درمانی، با رویکرد کاهش بار بیماری یا تولید محصول و توسعه مرزهای دانش علوم پزشکی با مشارکت کلیه ذی نفعان با تصویب دبیرخانه شورای گسترش وزارت بهداشت بوجود آمده است.
وی با اشاره به اینکه شبکه های تحقیقاتی مجموعه ای مجازی از واحدهای تحقیقاتی است، اظهار داشت: به منظور توسعه تحقیقات هدفمند و مأموریت محور در نظام جامع سلامت، باید تعاملات و همکاریهای بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان دانش تسهیل شود و شبکه های تحقیقات و فناوری به نحو مناسب و هوشمندانه ای مدیریت شوند. برای همین مساله اولویت های پژوهشی از بطن جامعه شامل پژوهشگران و جامعه علمی که نیازمند نتایج چنین تحقیقاتی هستند، استخراج و معرفی خواهد شد و بدین سان از تحقیقات جزیره ای و فرد محور هم پیشگیری می شود.
وی با بیان اینکه شبکه های تحقیقات سلامت می توانند بعنوان یک بازوی مشورتی در کنار معاونت تحقیقات و فناوری قرار گیرند، اضافه کرد: این شبکه های تحقیقاتی می توانند با عرضه مشورت در رهبری تحقیقات علوم پزشکی و نحوه تخصیص هزینه ها از سوی مؤسسات مربوطه نظیر موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران(نیماد) در جهت رفع اولویت ها و حل مشکلات اساسی کشور کمک کنند.
پناهی اضافه کرد: از آن جایی که شبکه های تحقیقات و فناوری حاصل فعالیت بزرگان و صاحب نظران حیطه های مختلف علوم پزشکی هستند، جهت استفاده از این پتانسیل عظیم در حل مشکلات بهداشتی درمانی و مدیریت آنها نیازمند ساختار سازمانی مناسب هستیم.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در ادامه دکتر کوروش خلیلی، مسئول برنامه مدیریت شبکه های تحقیقات سلامت کشور طی گزارشی به طرح نکاتی در مورد اساسنامه شبکه ها و بازبینی آن طبق نظر و سفارش معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در جهت پاسخگوی به نیاز جامعه و تحقق شعار سال پرداخت.1401/05/15
20:39:00
5.0 / 5
676
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد