نکسترو
رییس صندوق نوآوری و شكوفایی:

استقبال کم بخش دولتی سبب فعالیت تعداد کمی از دانش بنیان ها در زمینه مدیریت بحران شده است

استقبال کم بخش دولتی سبب فعالیت تعداد کمی از دانش بنیان ها در زمینه مدیریت بحران شده است

نکسترو: رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: استقبال پایین بخش دولتی از فعالیت دانش بنیان های حوزه مدیریت بحران زلزله موجب فعالیت تعداد کمی از آنها شده است.


به گزارش خبرنگار گروه علم وآموزش ایرنا، علی وحدت روز دوشنبه در رویداد ارایه تکنولوژی های جدید حوزه زلزله و مدیریت بحران بعد از آن در صندوق نوآوری و شکوفایی که با حضور مسئولان هلال احمر، پژوهشکده سوانح طبیعی، نظام مهندسی و شرکت های دانش بنیان برگزار شد، اضافه کرد: در حال حاضر فقط ۲۲ شرکت دانش بنیان در زمینه مدیریت بحران زلزله فعال می باشند.
وی اشاره کرد: استقبال کم نهادها وسازمان های دولتی از شرکت های دانش بنیان باعث شده تا تعداد شرکت های فعال در زمینه مدیریت بحران کم باشد.
رییس صندوق نوآوری وشکوفایی با یادآوری این که استقبال شرکتها برمبنای میزان تقاضا است که در زمینه مدیریت بحران کم است، افزود: میزان استقبال پایین بخش دولتی از فناوری های دانش بنیان درحوزه مخاطرات طبیعی سبب شده که شرکتها به این سمت حرکت نکنند.
وحدت اشاره کرد: وظیفه ما شناسایی شرکت های دانش بنیان و ایجاد ارتباط میان آنها با دستگاهها است ولی دراین زمینه تعدادی از دستگاهها آمادگی لازم برای همکاری با دانش بنیان ها را ندارند.
وی همین طور اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان باید همکاری خودرا با بخش هایی که آمادگی بیشتری دارند مانند شهرداری ها توسعه دهند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: اگر بازارسازی برای محصولات شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه بحران نداشته باشیم، این شرکتها را از دست می دهیم، امیدوار هستم زمینه ای فراهم گردد تا ارتباط میان دستگاه های دولتی با شرکت های دانش بنیان در زمینه مدیریت بحران فراهم گردد.
ارایه ۲۲ طرح دانش بنیان مدیریت بحران زلزله
حمیدرضا شاوردی مشاور عالی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی هم در این رویداد اظهار داشت: در زمینه مدیریت بحران بصورت جزیره ای عمل شده است، در این رویداد سعی شده با تعاملات دستگاه های مرتبط دستاوردهای شرکت های دانش بنیان را عرضه نماییم.
وی درباب برنامه های صندوق برای ورود به چالش های کشور، گفت: در این جهت صندوق نوآوری ۲ دسته فعالیت "زنجیره ارزش و فعال سازی شرکت های دانش بنیان" و " رفع چالش ها و بحران ها" را تعریف کرده است.
مشاور عالی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: برای رفع چالش ها باید شرکت های دانش بنیان به شکلی فعال شود که مردم اثرات آنرا ببینند.
شاوردی به سیل های اخیر در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: امروز که ما این رویداد را برگزار کردیم در میانه بحران سیل قرار داریم که خسارات های زیاد مالی و جانی به کشور و مردم وارد شد.
وی افزود: صندوق نوآوری وشکوفایی معتقد می باشد که قسمتی از شرکت های دانش بنیان باید به این حوزه ها ورود کنند و این صندوق نیز به عنوان یک نهاد مالی سهم خودرا در فعال سازی این شرکتها با پشتیبانی از شرکتها و برگزاری این رویدادها ادا می کند.
مشاور عالی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر این که هیچگاه حوزه حکمرانی به دنبال سیاستگذاری کلان در مدیریت بحران نبوده است، اظهار داشت: در همین جهت رویدادی در حوزه تکنولوژی های جدید لرزه ای در زمینه سازه های ساختمانی، مصالح نوین ساختمانی برای بهبود رفتار لرزه ای، ارزیابی وضعیت موجود سازه های شهری و ابنیه ها و مقاوم سازی ساختمان های موجود طراحی و فراخوان آن منتشر گردید.
شاوردی کاهش مخاطرات ناشی از لطمه رسیدن به شریان های حیاتی بعد از زلزله، سیستم تشخیص محل لطمه شریان های حیاتی، شناسایی گسل های ناشناخته موجود در کشور را از محورهای این فراخوان عنوان نمود.
وی تصریح کرد: در این رویداد ۳۸ طرح ارسال شد که بعد از داوری ۲۲ طرح پذیرش شد.

1401/05/11
10:07:46
5.0 / 5
655
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد