نکسترو
رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی خبر داد

اختصاص یک میلیارد تومان جهت راه اندازی پژوهشکده علوم رفتاری و سلامت روانی

اختصاص یک میلیارد تومان جهت راه اندازی پژوهشکده علوم رفتاری و سلامت روانی

رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در بازدید از بیمارستان روانپزشکی رازی، ضمن اشاره به اختصاص یک میلیارد تومان جهت راه اندازی پژوهشکده علوم رفتاری و سلامت روانی، اظهار داشت: انواع کارهای آموزشی و پژوهشی در این مرکز، می تواند وجهه ای را که از گذشته های دور برای روانپزشکی رازی (امین آباد) در اذهان مردم تولید شده، تغییر بدهد.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا خانکه در بازدید سرزده از بیمارستان روانپزشکی رازی، در نشستی با مسئولان این بیمارستان اظهار داشت: یک میلیارد تومان جهت راه اندازی پژوهشکده علوم رفتاری و سلامت روانی، اختصاص داده می شود.

وی با اشاره به لزوم تدوین برنامه تحول مرکز روانپزشکی رازی در کوتاه مدت، میان و درازمدت، اضافه کرد: انتظار نیست که ماموریت مرکز روانپزشکی رازی عوض شود، بلکه تنوع و تلفیقی از انواع کارهای درمانی، آموزشی و پژوهشی باید در مرکز آموزشی – درمانی رازی صورت گیرد و راه اندازی پژوهشکده سلامت روانی، می تواند نخستین گام در این جهت باشد.

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اشاره کرد: باتوجه به پتانسیل بالای مرکز روانپزشکی رازی به لحاظ وجود متخصصان بنام و رزیدنت های حوزه روان و همین طور بزرگترین فیلد آموزشی در این مرکز، باید ترددها و کارهای غیردرمانی در این مرکز افزایش یابد. انواع کارهای آموزشی و پژوهشی در این مرکز، می تواند وجهه ای که از گذشته های دور برای روانپزشکی رازی (امین آباد) در اذهان مردم تولید شده، تغییر بدهد.

دکتر خانکه با اشاره به لزوم آشنایی هرچه بیشتر اعضای هیات علمی با امکانات این مرکز آموزشی و درمانی، مسئولان بیمارستان روانپزشکی رازی را به ایجاد جاذبه برای اساتید و دانشجویان برای استفاده هر چه بیش از امکانات مرکز رازی تشویق کرد و بهمین منظور، برگزاری تورهای آشنایی برای اعضای هیات علمی و دانشجویان و یا برگزاری کارگاه های آموزشی توانمندسازی هیات علمی در محل این مرکز را پیشنهاد نمود.

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در ادامه با همراهی مسئولان و مدیران روانپزشکی رازی، از مرکز بیمارستانی تازه تاسیس ایثار بازدید کرد و درباره راه های تامین منابع مالی جهت تجهیز این مرکز و امکانات آموزشی و پژوهشی آن، با مسئولان مرکز روانپزشکی رازی صحبت کرد.

در ادامه، دکتر خانکه در بازدید از ساختمان آموزشی فارابی که پذیرای تعدادی از دانشجویان علوم پزشکی از دانشگاه های دیگر بود، اظهار داشت: حتما برنامه هایی برای آشنایی هرچه بیشتر اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با فیلد روانپزشکی رازی اجرا شود تا آمار حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه ما در مرکز روانپزشکی رازی افزایش یابد.

وی همین طور با بازدید از بخش های بستری جرجانی، چهارغربی، پنج غربی و ابوریحان، از وضعیت بیماران پرسید و در جریان اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اجرای بخش های بستری قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، در ادامه، ضمن بازدید از سالن پخت غذای مرکز روانپزشکی رازی که مقرر است مورد بازسازی قرار بگیرد، از مسئولان بیمارستان خواست تا مطالعه کوهورت از وضعیت تغذیه بیماران روانپزشکی را در برنامه های پژوهشی خود قرار بدهند.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی که در منطقه امین آباد شهر ری واقع شده، بزرگترین و قدیمی ترین مرکز روانپزشکی منطقه خاورمیانه است که تحت پوشش دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و با بهره بردن از توان تخصصی متخصصان و اساتید دانشگاه و کادری مجرب، انواع اختلالات اعصاب و روان را به طور سرپایی (کلینیک ها) و بستری در بخش های مختلف، درمان می کند. خدمات مشاوره روانشناسی، کاردرمانی، فیزیوتراپی، مددکاری (اعضای تیم درمان و توانبخشی) و انواع خدمات پاراکلینیکی همچون دندانپزشکی، رادیولوژی، آزمایشگاه، نوار قلب، الکتروآنسفالوگرافی، از دیگر خدمات مرکز روانپزشکی رازی است که به مددجویان و بیماران بستری و مراجعان سرپایی ارائه می شود.
1401/05/09
20:09:44
5.0 / 5
649
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد