نکسترو

اخطار برای بروز خطا در فروش محصولات سیال و خسارت میلیاردی به کشور

اخطار برای بروز خطا در فروش محصولات سیال و خسارت میلیاردی به کشور

به گزارش نکسترو معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: در کشور ما، بحث فروش محصولات سیال، مطرح است که کوچکترین انحراف از مقادیر واقعی آن، خسارات میلیاردی برای کشور به دنبال خواهد داشت.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر داوود یونسیان در مراسم افتتاحیه همایش و نمایشگاه ملی اندازه گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و آب که در دانشگاه علم و صنعت درحال برگزاری است، ارتباط با صنعت و تربیت دانش آموختگان اثرگذار در صنایع را از مختصات بارز دانشگاه علم و صنعت ایران برشمرد و اظهار داشت: در دوره جدید مدیریتی دانشگاه علم و صنعت، عمده فعالیت ها بخصوص در حوزه پژوهش و فناوری، تاکید بر تعاملات صنعتی است. برگزاری این همایش هم همچون برنامه های دانشگاه در همین راستاست و همینطور هم اکنون، سه انستیتو در دانشگاه علم و صنعت ایران فعالیت می نمایند که عموما با حمایت مجموعه نفت و گاز کشور شکل گرفته و خروجی های خوبی هم داشته اند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت، تاسیس و فعالیت انستیتو اندازه گیری جریان سیالات را از نقاط درخشان امروز دانشگاه علم و صنعت ایران توصیف کرد و با بیان مباحث اصلی در ارتباط با اندازه گیری جریان سیالات در کشور، افزود: در کشور ما، بحث فروش محصولات سیال، مطرح است که کوچکترین انحراف از مقادیر واقعی آن، خسارات میلیاردی برای کشور به دنبال خواهد داشت.
وی ابراز امیدواری کرد، این همایش که به همت انستیتو اندازه گیری جریان سیالات برگزار می شود، طی دو روز برگزاری بتواند به اهداف بلندی که برایش ترسیم شده، برسد.
همچنین در این مراسم، دکتر سید حسن هاشم آبادی رئیس پژوهشکده اندازه گیری جریان سیالات (دبیر همایش)، ضمن اظهار خرسندی از برگزاری پنجمین همایش و نمایشگاه ملی اندازه گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و آب، بعد از وقفه طولانی به علت ویروس کرونا، گزارشی از برنامه های همایش در خلال دو روز برگزاری آن عرضه کرد.
دبیر این همایش هدف از برگزاری همایش را ایجاد شبکه متخصصین میترینگ و انتقال تجربیات عنوان نمود و اظهار داشت: در پنجمین همایش و نمایشگاه ملی اندازه گیری جریان سیالات، ۱۶ سخنرانی در حوزه نفت و گاز و ۱۲ سخنرانی در حوزه آب عرضه می شود. همینطور ۴ میزگرد تخصصی با حضور همه ذی نفعان و متولیان برنامه ریزی شده است و نمایشگاه تخصصی هم با حضور بیشتر از ۳۰ شرکت در دو مکان (سالن های مجتمع امام خمینی و ساختمان علوم پایه) بر پا شده است.
دکتر هاشم آبادی با توضیح این که انستیتو اندازه گیری جریان سیالات دانشگاه، موافقت اصولی از سازمان ملی استاندارد برای فعال بودن دو کمیته فنی را دریافت کرده است، از تعبیه میز عضویت در کمیته های فنی استاندارد و همینطور فرم عضویت در شبکه متخصصین میترینگ کشور در این همایش اطلاع داد.
همایش ملی اندازه گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و آب از روز گذشته به مدت دو روز توسط پژوهشکده اندازه گیری جریان سیالات دانشگاه علم و صنعت ایران در محورهای حقوق اندازه گیری؛ هوشمندسازی اندازه گیری؛ استانداردهای ملی و بین المللی در اندازه گیری؛ انواع فناوری های در ارتباط با میترینگ (اندازه گیری کمّی و کیفی) در جریان تک فازی و چندفازی و انتخاب اجراء، بهره برداری، نگهداری و تعمیر تجهیزات اندازه گیری و پرووینگ درحال برگزاری است.
منبع:

1401/04/18
09:24:31
5.0 / 5
682
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد