نکسترو

جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه

جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه

نکسترو: انجمن علمی زبان و ادبیات فرانسه، جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه را تحت عنوان «جایزه دکتر حدیدی» تاسیس کرد.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، «جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه»، تحت عنوان «جایزه دکتر حدیدی» به همت انجمن علمی زبان و ادبیات فرانسه انجام می شود. در اساسنامه "جایزه سال پژوهش به زبان فرانسه» آمده است: «نظر به ضرورت بهره ‏مندی از ظرفیت و قابلیت والای پژوهش در امتداد شناسایی و طرح مسائل و موضوعات کلیدی در توسعه و پیشرفت مطالعات بین ‏رشته ‏ای، ادبی، زبان شناختی، آموزش و ترجمه به زبان فرانسه، از یک سو و از طرف دیگر، نظر به تأثیر برگزاری رویدادهای علمی و پژوهشی با گستره ملی و بین ‏المللی در گسترش پژوهش‏ های کاربردی و معرفی و تقدیر از بالاترین آثار پژوهشی در حوزه‏ های ذکر شده، «جایزه پژوهش سال به زبان فرانسه» که به پاس تقدیر از زحمات و پژوهش ‏های مرحوم دکتر جواد حدیدی «جایزه سال دکتر حدیدی» خوانده می شود، برگزار می‏ شود".

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن علمی زبان و ادبیات فرانسه، دبیری اولین دوره از این جایزه را دکتر «روح ‏الله حسینی» استاد دانشگاه، نویسنده، مترجم و رمان نویس بر عهده خواهد داشت.

انجمن ایرانی زبان و ادبیات فرانسه، یک نهاد مردمی است که با مجوز کمیسیون انجمن های علمی ایران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از سال ۱۳۸۲ شروع به کار کرده است.

منبع:

1401/04/14
10:09:27
5.0 / 5
663
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد