نکسترو

ساخت چرخ دنده های دقیق و گلوگاهی با محصول ایران ساخت امکان پذیر شد

ساخت چرخ دنده های دقیق و گلوگاهی با محصول ایران ساخت امکان پذیر شد

یک شرکت دانش بنیان موفق شد دستگاهی را برای ساخت و سنگ زنی انواع چرخ دنده ها و پروفیل ها طراحی و تولید نماید.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، سهراب یوسفی نژاد مدیرعامل شرکت دانش بنیان فن محوران پرتو با اشاره به اینکه قطعات مختلفی با دستگاه سی ان سی سنگ زنی پنج محور پروفیل برای صنایع مختلف ایجاد می شود، اظهار داشت: تابحال ۲ دستگاه سنگ زنی پنج محور پروفیل به منظور سنگ زنی انواع چرخ دنده های دقیق و پروفیل های مارپیچ طراحی و ساخته شده است.
وی با اشاره به اینکه خروجی محصولات یا خدمات دستگاه سنگ زنی پنج محور پروفیل در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، اضافه کرد: از قابلیت های این محصول میتوان ایجاد پروفیل های مختلف بر روی سنگ به روش سی ان سی بدون هم به مکانیزم های پیچیده حرکتی را نام برد.
وی افزود: این محصول می تواند پروفیل های مختلف روی ابزار ساینده بدون احتیاج به مکانیزم های پیچیده ایجاد نماید و همینطور قابلیت تغییر ابعاد و مشخصات چرخ دنده ها با تغییر پارامترهای ورودی توسط کاربر و جبران سازی خطاهای ساختی در پروفیل به روش اتوماتیک را هم دارد.
یوسفی نژاد اظهار داشت: بعضی از انواع چرخ دنده ها را فقط با این دستگاه میتوان ساخت و تابحال قطعات وارداتی مانند چرخ دنده های انواع پمپ ها با این دستگاه ساخته شده است. این محصول نمونه داخلی دیگری ندارد و نمونه های وارداتی به دلیل قیمت بسیار بالا در داخل کشور محدود هستند. هم اکنون در این شرکت ۱۳ نفر به صورت مستقیم و هفت نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان فن محوران پرتو با اشاره به اینکه حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکتهای دانش بنیان مفید بوده است، ابراز امیدواری کرد که این حمایت ها تداوم داشته باشد و تسهیلات به صورت وام بیشتر شود.


منبع:

1401/03/25
23:48:34
5.0 / 5
802
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد