نکسترو

آخرین مهلت ارسال مقاله به کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران

آخرین مهلت ارسال مقاله به کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران

نکسترو: بیست و سومین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران شهریور ماه امسال بعد از دوسال از شروع اپیدمی کووید 19 بصورت حضوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام می شود.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، بیست و سومین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران توسط انجمن میکروب شناسی ایران و با همکاری گروههای آموزشی و پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی ایران و مراکز تحقیقاتی سراسر ایران انجام می شود. این کنگره از هشتم الی دهم شهریور ماه امسال بعد از دو سال از شروع اپیدمی کووید ۱۹ به طور حضوری در دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران برگزار می شود.
دکتر مژده حاکمی والا، دبیر علمی این کنگره اظهار نمود: هدف اصلی از برگزاری این کنگره فراهم کردن محلی علمی و مناسب برای تبادل اطلاعات و تجارب متخصصین ایرانی و خارجی میکروب شناسی پزشکی با یکدیگر و با دانشجویان مشتاق و اطلاع از ظرفیت های موجود در کشور است.
وی اشاره کرد: در این رویداد بین المللی، نه فقط از اساتید بنام ایرانی شاغل در بیمارستان های دانشگاهی و دانشگاه های علوم پزشکی ایران بلکه از اساتید بنام خارجی از کشورهای مختلف همچون کانادا، ایتالیا، یونان، آلمان، سوئد، بلژیک، استرالیا، امریکا، هند و عمان نیز دعوت شده تا نتایج حاصل از پژوهش های باارزش خودرا به اشتراک گذارند. همین طور در طول برگزاری کنگره فرصتی برای حضور شرکت های دانش بنیان و معرفی محصولات و بیان تجارب آنها فراهم گشته است. به علاوه با برگزاری نمایشگاه امکان معرفی محصولات و فرآورده های میکروبی و آزمایشگاهی توسط شرکتها فراهم خواهد شد.
حاکمی والا اشاره کرد: از با اهمیت ترین محورهای مورد بحث در این کنگره می توان به وضعیت، درمان، واکسیناسیون و کنترل بیماری کووید۱۹، کارآفرینی و دستاوردهای تشخیصی، بررسی بیماریهای نوپدید و بازپدید همچون بیماری آبله میمونی، فاژتراپی و اهمیت آن در درمان، میکروبیوم و نقش پروبیوتیک ها در بیماریهای عفونی، وضعیت عفونت های ادراری و تازه های تشخیص و درمان و اهمیت بیماریهای عفونی در بیماران با نقص ایمنی و... اشاره نمود. همین طور دراین کنگره علاوه بر ارائه مقالات به طور سخنرانی و پوستر، کارگاه های مختلفی در حوزه تکنولوژی میکروبی با عناوین گوناگون برگزار می شود.
وی ادامه داد: این کنگره دارای امتیاز باز آموزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و تا حالا بیش از ۱۰۰ نفر در این کنگره ثبت نام کرده و چکیده مقالات خودرا بوسیله سامانه رسمی کنگره ثبت و ارسال کرده اند.
دبیر علمی این کنگره با اشاره به اینکه ۳۱ تیر ماه آخرین مهلت ارسال خلاصه مقالات به دبیرخانه کنگره است، اشاره کرد: علاقه مندان می توانند برای اطلاع از آخرین اخبار، نحوه ثبت نام و شرکت در کنگره به وب سایت https: //ismcongress.ir/ مراجعه کنند.
منبع:

1401/03/22
10:17:46
5.0 / 5
711
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد