نکسترو
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

هنوز نمی توان گفت از اپیدمی گذر کرده ایم

هنوز نمی توان گفت از اپیدمی گذر کرده ایم

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تغییر شیوه نامه های بهداشتی را منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا دانست و اظهار نمود: از هموطنان خواهش می کنم همچنان به واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی ادامه دهند تا بوسیله ستاد ملی کرونا نسبت به ارزیابی شرایط و بررسی مدل کرونا پرداخته شود تا ببینیم مدل اپیدمیولوژی کرونا به چه شرایطی رسیده است؛ که بتوانیم بگوییم از ایپدمی گذر کرده و به آندمی رسیده ایم.به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی، درحاشیه برگزاری میز ارتباطات مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم تبریز، با اشاره به آخرین وضعیت همه گیری کرونا در سطح کشور اظهار داشت: با رعایت شیوه نامه ها و همکاری مردم در بحث واکسیناسیون، توانستیم کرونا را کنترل کرده و مرگ و میر را به صفر برسانیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تغییر شیوه نامه های بهداشتی را منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا دانست و اظهار نمود: از هموطنان خواهش می کنم همچنان به واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی ادامه دهند تا بوسیله ستاد ملی کرونا نسبت به ارزیابی شرایط و بررسی مدل کرونا پرداخته شود تا ببینیم مدل اپیدمیولوژی کرونا به چه شرایطی رسیده است؛ که بتوانیم بگوییم از ایپدمی گذر کرده و به آندمی رسیده ایم.

وی افزود: تغییرات در شیوه نامه های بهداشتی باید توسط ستاد کرونا صورت گیرد و مردم منتظر تصمیم نهایی ستاد ملی کرونا باشند.

پناهی با اشاره به برگزاری میز ارتباطات مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز همزمان با سفر رئیس جمهور اظهار داشت: در ضمن دو روز، شاهد حضور هموطنانمان در این میز بودیم، خوشبختانه شاهد می باشیم که درصد قابل توجهی از مشکلات مطرح شده از طرف مراجعه کنندگان قابل حل در سطح استان توسط مسئولین استانی است، اما تعدادی از مشکلات نیز نیاز به تغییرات اساسی در سطح ملی دارد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: تعدادی از دانشجویان دوره های روزانه در شهرهای مختلف کشور مشغول تحصیل هستند و تقاضای انتقال دارند از ین جهت، از متقاضیان ادامه تحصیل درخواست دارم در انتخاب محل تحصیل دقت کافی را داشته و بومی گزینی را در اولویت قرار دهند.

وی عنوان کرد: بحث انتقال دانشجویان را در شورای معاونین نیز در سطح وزارت مطرح خواهم کرد. معتقدم این قوانین نیاز به اصلاح دارد به ویژه در ارتباط با خانم های متاهل و حتی برای آقایان مجرد حضور در کنار خانواده می تواند در کاهش مشکلات، کاهش بار مالی دانشجو و دولت و همین طور کاهش معضلات اجتماعی موثر باشد. البته درباب دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های علوم پزشکی که بصورت پردیس اداره می شود، تلاش نماییم دانشجویان در محل زندگی خودشان باشند.

پناهی با اشاره به سیاست های وزارت بهداشت در امتداد افزایش جمعیت اظهار داشت: اصرار ما بر جوانی جمعیت و سیاست افزایش جمعیت است و حتما باید وزارت بهداشت با ارائه تسهیلات، دانشجویان را به سمت تشکیل خانواده و ازدواج سوق دهد و این اتفاق با حضور دانشجویان در محل زندگی خود تقویت خواهد شد.

به نقل از وبدا؛ وی با اشاره به معضل بیکاری و تلاش تمام نهادها برای رفع آن اظهار داشت: امسال سال اشتغال آفرینی است و همکاران تا جایی که مقدور است افراد واجد شرایط را در مراکز تحقیقاتی و شرکتها به کار بگیرند و افرادی که به سن بازنشستگی رسیده اند بهتر است میدان را برای جوانان آزاد کنند تا همزمان افراد تحصیل کرده و جوان را در ادارت به کار بگیریم تا از انتقال افراد توانمند و فرار مغزها جلوگیری نماییم.
1401/03/16
21:47:57
5.0 / 5
756
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد