نکسترو
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

نامگذاری سال جاری با عنوان تولید و دانش بنیان نقطه عطفی برای کشور است

نامگذاری سال جاری با عنوان تولید و دانش بنیان نقطه عطفی برای کشور است

به گزارش نکسترو دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرینی از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی نقطه عطفی برای کشور است که تنها متعلق به سال جاری نیست بلکه مسیری است که باید آنرا در سالهای آتی ادامه دهیم.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سعید رضا عاملی در بازدید از نمایشگاه رویداد ملی عصر امید اضافه کرد: مسیری که دانشگاه ها سال جاری ایجاد کردند در واقع پیوند زدن آموزش، پژوهش و اشتغال است و دقیقاً در جهت دیدگاه رهبر معظم انقلاب برای عنوان سال جاری است.
وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب سالهای مختلف را با عنوان اقتصادی نامگذاری کردند. یک کشور قدرتمند در حوزه اقتصادی اگر به زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی هم توجه کند، یک نام نمای بزرگ ملی بوجود می آورد و یک احساس عضویت اجتماعی و افتخار ملی برای همه مردم به وجود می آورد
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: امروز زمان قدرت فناوری های نو است. دانشگاه آزاد باید سرمایه گذاری بنیادین را در فناوری های نو دنبال کند.
عاملی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با یک نگاه مأموریت گرایی، متناسب با اکوسیستم محلی و ناحیه ای حرکت می کند، اظهار داشت: این دانشگاه ظرفیت فراگیر ملی را در یک بستر نمایشگاهی به فعلیت درآورد و موفق شد بنیان یکپارچه ای از مجموعه ظرفیت علمی و فناوری را به نمایش بگذارد.
وی اضافه کرد: این دانشگاه با ۲۴ هزار نفر عضو هیات علمی و نزدیک به یک میلیون دانشجو و واحدهای مختلف در ۳۱ استان کشور یک سرمایه انسانی و اجتماعی بزرگ است که وقتی در رتبه بندی های علمی جهان قرار می گیرد جزو ۲۰ دانشگاه برتر جهان می شود.
استاد دانشگاه علوم ارتباطات خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در فناوری نانو رتبه چهارم را به لحاظ مقالات علمی پیدا کرده و این نشان داده است که ظرفیت بزرگی در این دانشگاه وجود دارد.
عاملی به جامعه علمی دانشگاه آزاد و رئیس این دانشگاه تبریک اظهار داشت که توانسته این سرمایه را با فعالیتهای زیرساختی در یک شیب رشد قرار دهد.
وی تصریح کرد: مطمئن هستم این مسیر اگر با زیرساخت های فکری و برنامه ریزی که برای آنها فراهم شده ادامه یابد در سالهای آینده یک جایگاه بسیار شکوفا در سطح ملی پیدا می کند.
به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، رویداد ملی عصر امید با شعار «۱۰۰۰ ایده و استارت آپ، ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق و ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت» عصر یکشنبه هشتم خردادماه با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.
۱۱ گروه پژوهشی، ۱۳ هسته پژوهشی، ۴۸ زیرساخت، ۹ هسته آزمایشگاهی و تعمیرکاران، ۱۵۵ ایده و استارتاپ و ۵۵ شرکت فناور و خلاق در رویداد ملی "عصر امید" و همزمان با چهلمین سالگرد فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده و دستاوردها، طرح ها و ایده های و ظرفیت های علمی تحقیقاتی و کاربردی خویش را به منصه ظهور گذاشته اند.
رویداد ملی عصر امید تا فردا (چهارشنبه ۱۱ خردادماه) در مصلی امام خمینی (ره) با محوریت ارائه برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم، معرفی دستاوردهای فناورانه و نوآورانه دانشگاه و پرداختن به نیاز مردم برپا است.
در این رویداد، علاوه بر ارائه دستاوردهای فناورانه و نوآورانه دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه تحول و تعالی، اسناد آمایش استان ها، تحولات و مسیر آینده دانشگاه عرضه شده است.


منبع:

1401/03/11
23:01:46
5.0 / 5
711
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد