نکسترو

فناوران ایرانی دستمال مرطوب نانویی با خواص ضدقارچ و ضدباکتری تولید کردند

فناوران ایرانی دستمال مرطوب نانویی با خواص ضدقارچ و ضدباکتری تولید کردند

به گزارش نکسترو یک شرکت فناور با بهره مندی از نانوذرات مس، دستمال مرطوب نانویی با خواص ضدقارچ و ضدباکتری طراحی و تولید کرد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سید مهدی حسینی حصاری مدیرعامل شرکت نرمین بهداشت رادکان در مورد این دستاورد اضافه کرد: شرکت ما ۱۰ سال سابقه تولید دستمال مرطوب دارد. به دنبال محصول نانویی بودیم که خواص ضدباکتری، ضدقارچ و حتی ضدویروس داشته باشد، در این راه مبادرت به تولید نانوذرات مس کردیم و با استفاده از همین نانوذرات مس، دستمال های آنتی باکتریال تولید شد که در آزمایش های مختلف خواص ضدباکتری و ضد قارچی آن تایید شده است.
وی بیان نمود: این دستمال های نانویی فناوری جدیدی در دنیا هستند و تا جایی که می دانیم یک شرکت کره ای برای توسعه این فناوری اقدام نموده و مشابه زیادی در بازار ندارد.
حسینی حصاری اضافه کرد: دستمال های مرطوب به علت کاربردی و در دسترس بودن، همینطور به علت لطافتی که دارند مورد علاقه خیلی از افراد بخصوص بانوان و مادران جوان هستند، دستمال های مرطوب بر پایه آب و بدون الکل تهیه شده اند و به جهت اینکه گرفتار آلودگی های میکروبی نشوند، نگهدارنده هایی دارند که این نگهدارنده ها می توانند برای مصرف کنندگان مسائلی را به همراه داشته باشند. ازاین رو توسعه فناوری دستمال های مرطوب نانویی می تواند پاسخی برای این چالش باشد.
مدیرعامل شرکت نرمین بهداشت رادکان افزود: تجربه صادرات به کشورهای عراق، افغانستان و آسیای میانه را داریم، پیشبینی می نماییم که این دستمال مرطوب های نانویی هم پتانسیل صادراتی به این کشورها را داشته باشند.
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، به نقل از وی تصریح کرد: یکی از نکات جالب توجه این است که نانوذرات مس مورد استفاده در دستمال های مرطوب توسط خود شرکت تولید می شود، این شرکت به دنبال استفاده از این نانوذرات در محصولات دیگر هم هست، تابحال از این نانوذرات مس در تولید ماسک و دئودورانت استفاده شده و برنامه هایی برای افزایش دامنه کاربرد نانوذرات توسط این شرکت تدوین شده است.


1401/03/08
22:52:28
5.0 / 5
775
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد