نکسترو
معاون فناوری وزیر علوم خبر داد:

اختصاص پژوهانه جوانه ۲۰ تا ۸۰ میلیونی به رساله ها و رساله های فناوری

اختصاص پژوهانه جوانه ۲۰ تا ۸۰ میلیونی به رساله ها و رساله های فناوری

به گزارش نکسترو معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص پژوهانه (گرنت) فناوری جوانه ۲۰ تا ۸۰ میلیونی به رساله های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری با مبحث فناوری اطلاع داد.


علی خیرالدین در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا درباره اختصاص پژوهانه فناوری جوانه به رساله های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری، عنوان کرد: پژوهانه فناوری از سه تا چهار سال قبل در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوجود آمد که سه بخش دارد اما مهم ترین بخش آن، گرنت فناوری جوانه است.
وی توضیح داد: در این پژوهانه به استادان راهنما و همینطور دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که رساله کارشناسی ارشد و رساله دکتری در جهت فناوری و نوآوری ارائه دهند، گرنت ۲۰ تا ۸۰ میلیون تومانی اختصاص می یابد.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم از تأمین این بودجه اطلاع داد و اضافه کرد: بودجه این پژوهانه تأمین شد و در اختیار پارک های علم و فناوری استان ها قرار گرفت؛ از همه روسای دانشگاه ها می خواهیم در این حوزه به دانشجویان و استادان اطلاع رسانی کنند.
خیرالدین درباره پرداخت این پژوهانه تصریح کرد: پارک های علم و فناوری این بودجه را برای اختصاص به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی به صندوق های پژوهش و فناوری واریز می کنند.
معاون وزیر علوم به نحوه اختصاص این مبلغ به افراد حایز شرایط اشاره نمود و اظهار داشت: این رقم به نوع رساله و رساله، کار آزمایشگاهی و حجم تجهیزات آزمایشگاه ها بستگی دارد و امکان دارد ارقام با عنایت به عملکرد رساله ها و رساله ها تغییر کند.
به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، گرنت (پژوهانه) فناوری جوانه که از سال ۹۷ شروع، اواخر سال ۹۸ ابلاغ گردید و آئین نامه آن اوایل سال جدید با عنایت به تشکیل معاونت فناوری و نوآوری در وزارت علوم باید تغییر می کرد. این طرح اهداف مختلفی دارد که مهم ترین آن سوق دادن اساتید به تولید محصول فناورانه است.
طرح پژوهانه شکوفایی، پشتیبانی از خروجی های آزمایشگاه های تحقیقاتی است و تبدیل به مبحث فناورانه می شود. این پژوهانه حدود ۲۰۰ میلیون اعتبار دارد.
تاکنون ۷۰۰ عضو هیأت علمی از ۱۳۸ دانشگاه در این طرح پژوهانه فناوری شرکت کرده اند که در مجموع ۱۳ میلیارد تومان اعتبار از وزارت علوم، ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از سازمان فضایی، پنج میلیارد تومان اعتبار از وزارت نفت و پنج میلیارد تومان اعتبار از وزارت اطلاعات و فناوری ارتباطات در نظر گرفته شده است.


منبع:

1401/03/08
14:34:12
5.0 / 5
700
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد