نکسترو
معاون رییس جمهور:

هدف دولت در حوزه دانش بنیان، جایگزینی محصولات وارداتی است

هدف دولت در حوزه دانش بنیان، جایگزینی محصولات وارداتی است

به گزارش نکسترو رشت _ ایرنا _ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: اولویت دولت سیزدهم در حوزه علمی، جایگزینی محصولات وارداتی و بویژه تحریمی با تولیدات دانش بنیان و بومی است.


دکتر سورنا ستاری روز سه شنبه در حاشیه اقتتاح کارخانه نوآوری در جاده رشت _ کوچصفهان در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به شعار سال و این که توسعه بیشتر از هر چیز یک مفهوم فرهنگی است اظهار داشت: پشتیبانی از حوزه دانش بنیان یکی ار فرهنگ سازی های شعار سال است
وی عنوان کرد: افتتاح کارخانه نوآوری و اتفاقات در پارک علم و فناوری گیلان و حمایت استاندار در حوزه دانش بنیان یکی از فرهنگ سازی به خاطر شعار سال است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید تلاش نماییم در این اکوسیستم درحال توسعه نهایت حمایت را داشته باشیم، اضافه کرد: در معاونت علمی و فناوری برنامه های مفصلی برای سال جاری مد نظر داریم تا خیلی بیشتر از گذشته اهداف مد نظر را پیاده سازی نماییم.
ستاری بیان داشت: ستادهای مختلف و مشخصی برای شناسایی ظرفیت ها و نیازهای فناورانه کشور در اختیار داریم و خودمان هم علاقه مندیم حوزه محصولات وارداتی اصلی کشور که تحریمی هستند وارد شده و تولید داخلی جایگزین نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بامداد امروز سه شنبه ار شرکتهای دانش بنیان فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران، پایا کلاچ و زیست فرآورد پارس بازدید نمود.
مرکر نوآوری دانشگاه گیلان و کارخانه نوآوری گیلان هم بامداد امروز با حضور سورنا ستاری افتتاح شد، افتتاح فضای کار اشتراکی و مرکز نوآوری مکعب و بازدید از خانه خلاق و نوآوری گیلان و شرکت ها و واحدهای فناور مستقر و جلسه در استانداری از برنامه های سفر یکروزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و هیات همراه به استان گیلان است


منبع:

1401/03/04
11:36:58
5.0 / 5
770
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد