نکسترو
وزیر بهداشت ایالت سند پاكستان:

پیشرفت های ایران در حوزه دانش بنیان قابل توجه است

پیشرفت های ایران در حوزه دانش بنیان قابل توجه است

به گزارش نکسترو وزیر بهداشت ایالت سند پاکستان در بازدید از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ پیشرفت های ایران در حوزه های دانش بنیان را قابل توجه دانست و خواهان ارتباط نزدیک این شرکت ها با شرکتهای پاکستانی شد.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، دکتر عذرا پیچو وزیر بهداشت ایالت سند پاکستان در حاشیه برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس ضمن اشاره به دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان ایرانی خصوصاً در حوزه سلامت و پزشکی گفت آماده انتقال دستاوردهای ایران به پاکستان هستیم.
وی جذابترین قسمت نمایشگاه را غرفه در ارتباط با دی ۸ برشمرد و اضافه کرد: کشورهای غربی رشد قابل توجهی در حوزه دانش بنیان داشته اند، ایران با ایجاد شرایط لازم برای انتقال فناوری بین هشت کشور اسلامی گام مهمی را در همکاری و هماهنگی این کشورها برداشته است.
وزیر بهداشت ایالت سند پاکستان پیشرفت های پزشکی ایران را قابل توجه دانست و ضمن اشاره به بازدید چند روز گذشته خود از پارک علم و فناوری اصفهان گفت شرکتهای دانش بنیان ایرانی می توانند تبادل دانش و فناوری با مجموعه های دانش بنیان پاکستان داشته باشند.
وی با بیان اینکه، ما آماده انتقال دستاوردهای تکنولوژیکی ایران به پاکستان هستیم، در عین حال مهم ترین چالش دانش بنیان ایران و پاکستان را مشکلات تبادل مالی دانست.
وزیر بهداشت ایالت سند پاکستان در ادامه اظهارکرد: البته دو کشور درحال رایزنی برای رفع این مشکل هستند.
به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ با تکیه بر حضور فناوری های نوین مانند «اقتصاد دیجیتال»، «فناوری هوشمند» و «توسعه پایدار» از ۲۰ تا ۲۳ اردیبهشت ماه با حضور ۴۰۰ استارت آپ و شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس برگزار و با معرفی برگزیدگان پایان یافت.
اینوتکس که هم اکنون به بستری برای عرضه نوآوری و فناوری، تبادل دانش فنی و فناوری و هم مشارکت میان شرکت ها و سرمایه گذاران داخلی و بین المللی تبدیل گشته است؛ در طول برگزاری ۱۰ دوره گذشته خود شاهد حضور در مجموع بیشتر از ۲ هزار و ۲۵۰ شرکت و استارتاپ ایرانی و خارجی بعنوان غرفه دار بوده است و بیشتر از ۸۰ هزار نفر هم از این نمایشگاه بازدید کرده اند.

1401/02/25
10:06:24
5.0 / 5
736
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد