نکسترو
رییس پلیس فتای تهران اعلام كرد:

از بین رفتن ۶۰ درصد کسب و کارهای برخط با حملات سایبری

از بین رفتن ۶۰ درصد کسب و کارهای برخط با حملات سایبری

رئیس پلیس فتای تهران اظهار داشت: در چند سال گذشته پلیس فتا تلاش کرده در خدمت مردم باشد و با تدابیر لازم از کسب و کارهای نوپا مراقبت کند، هرچند در این زمان ۶۰ درصد کسب و کارهای کوچک و برخط به علت حمله های سایبری (هک کردن) روند فعالیت شان از بین رفته است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، سرهنگ داود معظمی گودرزی روز پنجشنبه در رویداد استیج در یازدهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) در پارک فناوری پردیس اضافه کرد: در چند سال گذشته تلاش کردیم که با همه توان در خدمت استارتاپ ها باشیم، چونکه استارتاپ ها در ابتدای شکل گیری و رشد به امنیت و توازن نیاز دارند و این امر باید برای محافظت از اینها شکل بگیرد.
وی اظهار داشت: در سالهای اخیر حملات سایبری سبب شده بود که روند فعالیت بخشی از کسب و کارهای برخط متوقف شود، البته این حملات سایبری در کل جهان معمول است و معمولاً این استارتاپ ها با این نوع حملات مواجهند.
این مقام مسئول بیان داشت: در این زمان روند فعالیت ۶۰ درصد کسب و کارهای کوچک و برخط به علت این حمله های سایبری از بین رفت.
سرهنگ معظمی گودرزی افزود: در بحث کنترل های امنیتی، زنجیره امنیتی در پیشبرد اهداف استارتاپ ها وجود دارند و به شکلی دارایی های استارتاپ ها به دو دسته تقسیم می شود؛ دارایی سخت و نرم همچون دارایی استارتاپ ها است.
رییس پلیس فتای تهران افزود: دارایی نرم برای کسب وکارهای نوپا ارزش بیشتری دارد که اگر لطمه بخورد خسارت جبران ناپذیری را برای مدیران استارتاپی به همراه می آورد، استارتاپ ها به جهت اینکه در این شرایط بتوانند کسب و کار خویش را حفظ کنند باید در این سه بخش یعنی احراز هویت، ورود اطلاعات و مدارک هویتی خود حساس باشند.
وی تصریح کرد: در این بازه زمانی استارتاپ ها باید توجهی ویژه ای در انتخاب نیروی انسانی داشته باشند و از داده های خود حفاظت کنند.

1401/02/23
14:00:03
5.0 / 5
830
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد