نکسترو
نمایشگاه اینوتكس۲۰۲۲؛

همکاریهای فناورانه دوجانبه ایران و ازبکستان افزایش می یابد

همکاریهای فناورانه دوجانبه ایران و ازبکستان افزایش می یابد

رئیس پارک علم و فناوری پشت آباد ازبکستان اظهار داشت: همکاریهای فناورانه دوجانبه تاشکند افزایش می یابد.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، شهاب الدین شریف اف از نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲ )بازدید و با حضور در غرفه ها از نزدیک با شرکت های دانش بنیان و اکوسیستم فناوری ایران آشنا شد.
وی در جریان بازدید از این نمایشگاه گفت: در حال حاضر یک آزمون مشترک بین پارک علم و فناوری پشت آباد ازبکستان و پارک فناوری پردیس ایران برنامه ریزی شده است تا بواسطه آن شرکت های دانش بنیان ایرانی و ازبک مورد بررسی قرار گرفته و منجر به همکاری بین شرکت های دو کشور شود.
رییس پارک علم و فناوری پشت آباد ازبکستان با ابراز خرسندی از حضور در این نمایشگاه و بازدید از بخش های مختلف آن شرکت های دانش بنیان ایرانی فعال در زمینه های صنایع غذایی و فناوری اطلاعات را بسیار پیشرفته و قابل توجه دانست.
شریف اف همین طور به همکاری گسترده با پارک فناوری پردیس اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون آزمون مشترک بین پارک علم و فناوری پشت آباد و پارک فناوری پردیس برنامه ریزی شده است.
وی با بیان برگزاری نمایشگاه ایده های استارتاپی و نوآوری در تاشکند در پاییز امسال از شرکت های ایرانی دعوت کرد تا در این نمایشگاه شرکت نمایند.
به گزارش نکسترو به نقل از خبرگزاری ایرنا، یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) با حضور ۴۰۰ استارتاپ و شرکت دانش بنیان روز گذشته (سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه) در پارک فناوری پردیس افتتاح شد.
نمایشگاه اینوتکس یک رویداد منحصر به فرد در اکوسیستم نوآوری و فناوری در ایران است که هر ساله توسط پارک فناوری پردیس و با حضور کارآفرینان و صاحب نظران مطرح حوزه علم و فناوری برگزار می گردد.
هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه اینوتکس تلاقی سه ترند برتر زیست بوم نوآوری و فناوری؛ از سرمایه گذاری بر روی ایده ها و استارتاپ ها گرفته تا افزایش همکاری و مشارکت و نیز گفت و گو و شبکه سازی میان بازیگران اصلی است.
این نمایشگاه امسال در فضایی به وسعت پنج هزار متر و با حضور حدود ۴۰۰ شرکت دانش بنیان و صنعتی داخلی، استارتاپ، شتاب دهنده، شرکت فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و پاویون کشورهای روسیه و هند نیز برگزار شده که تازه ترین محصولات و خدمات فناورانه به بازدیدکننده های حضوری و برخط ارائه می شود.

1401/02/22
23:09:41
5.0 / 5
750
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد