نکسترو

شروع به کار پیشخوان مالکیت فکری برای ثبت ایده ها

شروع به کار پیشخوان مالکیت فکری برای ثبت ایده ها

به گزارش نکسترو رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، از شروع به کار پیشخوان مالکیت فکری آگاهی داد و اظهار داشت: این پیشخوان پاسخی به نگرانی جوانان برای ثبت ایده ها است.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، محمدحسین ایمانی خوشخو در نشست سراسری "مالکیت فکری پارک های علم و فناوری" که در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، اعلام نمود: نمی توانیم دانش، فناوری، خلاقیت و تشویق ورود جوانان به حوزه نوآوری را داشته باشیم اما آرامش فکری آنها فراهم نشود و به مسائل مالکیت فکری بی توجه باشیم.
وی با اعلان اینکه در این راستا سازمان جهانی مالکیت فکری تشکیل شد، افزود: با ایجاد سازمان مالکیت فکری در جهان، روزی به آن اختصاص داده شد و امروزه همه دولت ها به دنبال تحقق این قضیه هستند.
ایمانی خوشخو با اعلان اینکه هم اکنون ایده پردازان ایرانی نمی دانند ایده ها را به چه صورت به ثبت برسانند تا محرمانگی آنها حفظ شود، اشاره کرد: امسال سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) بر قشر جوان تاکید کرده است و ما نیز در ایران باید مساله مالکیت فکری را ساماندهی نماییم. حالا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاسیس معاونت فناوری بطور جدی به این مساله پرداخته است.
رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، اضافه کرد: در جلساتی که در پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی تشکیل دادیم، نسبت به راه اندازی دفتری ویژه پیرامون این مساله اقدام کردیم.
وی گفت: متاسفانه گرچه اکنون دستگاه های مختلف به این مساله ورورد پیدا کرده اند، اما یکپارچگی و هماهنگی میان آنها کمتر دیده می شود. امیدواریم از دل این همایش ها و نشست ها فرآیندی را طراحی نماییم که جوانان خلاق ایده پرداز که می خواهند در این حوزه شرکت نمایند، بدانند باید به کجا مراجعه کنند و حامی های آنها چه کسانی هستند.
رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی اشاره کرد: در این همایش به دنبال ایجاد انجمن مالکیت فکری هستیم که بعد از گرفتن مجوز علمی از وزارت علوم بتواند به شکل مستمر فعالیت خودرا شروع کند.
وی در مورد رونمایی از پیشخوان مالکیت فکری در حاشیه این همایش نیز اظهار داشت: با شروع به کار این پیشخوان مالکیت فکری، دغدغه جوانان ایده پرداز در سالی که شعار آن دانش بنیان است، از میان خواهد رفت.منبع:

1401/02/20
23:35:11
5.0 / 5
832
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد