نکسترو

اعطای جایزه معتبر بین المللی در حوزه مهندسی و مدیریت منابع آب به استاد دانشگاه تهران

اعطای جایزه معتبر بین المللی در حوزه مهندسی و مدیریت منابع آب به استاد دانشگاه تهران

جایزه معتبر بین المللی Julian Hinds در سال ۲۰۲۲ به دکتر محمد کارآموز، استاد دانشکده مهندسی عمران دانشکدگان فنی دانشگاه تهران اعطا شد.


به گزارش نکسترو به نقل از ایسنا، جایزه معتبر Julian Hinds به علت مشارکت برجسته در زمینه های هیدرولوژی، هیدرولیک، آبیاری و زهکشی، برنامه ریزی و مدیریت، نیروگاه های برق آبی و بهره برداری از مخازن، مطالعات سیل، خشکسالی و تغییرات آب و هوایی در خلال یک دوره ۳۶ ساله تدریس، تحقیق، مشاوره و راهبری، به دکتر محمد کارآموز اعطا شده است.
جایزه ویژه و معتبر علمی Julian Hinds به یادبود شاخص ترین مهندس آب ایالات متحده که تونل Aqueduct انتقال آب از رودخانه کلورادو به کالیفرنیا را طراحی، برنامه ریزی و اجرا کرده است، بالاترین افتخار علمی در زمینه مهندسی و مدیریت منابع آب به حساب می آید که به صورت سالانه توسط جامعه مهندسین عمران ایالات متحده (ASCE) به نویسنده یا نویسنده های مقاله ای اعطا می شود که ارزشمند ترین مشارکت را در زمینه توسعه منابع آب مانند پروژه های چند منظوره آبیاری، کنترل سیلاب، آب شهری و صنعتی و برق-آبی داشته اند.
اعطای این جایزه می تواند بخاطر عملکرد قابل توجه، سالهای متمادی خدمت ممتاز، یا اقدامات خاص و متمایز علمی در جهت پیشرفت مهندسی و مدیریت منابع آب صورت گیرد.
دکتر محمد کارآموز، استاد دانشکدگان فنی دانشگاه تهران دارای سابقه ای طولانی در زمینه مهندسی منابع آب و مشارکت قابل توجهی در چارچوب تحقیق، تدریس، راهنمایی دانشجویان، مشاوره خصوصی و انتشارات علمی در زمینه های هیدرولوژی، هیدرولیک و منابع آب است.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر کارآموز محقق اصلی بیشتر از ۳۰ پروژه بزرگ بین المللی در زمینه های هیدرولیک (سیلاب دشت، مخازن / سدها، نیروگاه های آبی)، برنامه ریزی هیدرولوژیکی و منابع آب در مناطق خشک و نیمه خشک خاورمیانه همچون ایران بوده و دارای بیشتر از ۶۳۰۰ استناد در مقالات علمی با شاخص H-Index قابل توجه ۴۳ بر طبق گوگل اسکالر و همینطور دارای بیشتر از ۲۲۰۰ استناد بر مبنای پایگاه Web of Science است.
منبع:

1401/02/08
13:44:29
5.0 / 5
891
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد