نکسترو
رییس پژوهشگاه فضایی ایران:

افتتاح سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه فضایی

افتتاح سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه فضایی

به گزارش نکسترو رئیس پژوهشگاه فضایی ایران اظهار داشت: سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه با رویکرد دستیابی مطلوب به این هدف و مشارکت مؤثر بخش های مختلف در اکتساب فناوری های فضایی راه اندازی شده و آماده بهره برداری است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پژوهشگاه فضایی ایران، «حسین صمیمی» اضافه کرد: با عنایت به این که شتاب دهی در توسعه و بلوغ رسانی فناوری های فضایی یکی از اولویت های اصلی پژوهشگاه فضایی ایران به شمار می آید، برای این منظور ایجاد یک شبکه تأمین توانا متشکل از دانشگاه ها، بخش های خصوصی، صنایع و سازمان های فعال کشور در صنعت فضایی امری ضروریست.
وی تصریح کرد: ازاین رو، سامانه فراخوان واگذاری پروژه های فناورانه با رویکرد دستیابی مطلوب به این هدف و مشارکت مؤثر بخش های مختلف در اکتساب فناوری های فضایی راه اندازی و آماده بهره برداری است.
صمیمی افزود: در اولین مرحله در این سامانه، حدود ۳۰ مساله فناورانه که تا ۱۰ سال آتی پیش روی صنعت فضایی کشور در حوزه های مختلف خواهد بود، بارگذاری شده است. این فناوری ها در کلاس های ماهواره های میکرو/ مینی و کیوبست ها (CubeSat) است که در حوزه های تخصصی سازه و مکانیزم، توان و پردازش، کنترل حرارت، کنترل وضعیت، محموله سنجشی و پیشرانش تعریف شده اند.
رییس پژوهشگاه فضایی ایران خاطرنشان کرد: متخصصان و علاقه مندان به فعالیت در حوزه های مذکور می توانند با رفتن به آدرس سامانه در مهلت زمانی اعلام شده در فراخوان، مبادرت به ثبت نام و ارسال پیشنهادهای خود کنند.
وی در انتها اظهار داشت: امید است این سامانه نقش قابل توجهی در افزایش سطح تعاملات و استفاده بهینه از ظرفیت دانشگاه ها، شرکتهای خصوصی و دانش بنیان به منظور رفع چالش های فناورانه حوزه فضا ایفا کنند.


منبع:

1401/01/21
11:34:34
5.0 / 5
715
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان نكسترو
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد