نکسترو
با حكم وزیر ارتباطات؛

محمدزاده لاجوردی معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت شد

محمدزاده لاجوردی معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت شد

به گزارش نکسترو امیر محمدزاده لاجوردی با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعنوان معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت انتخاب شد.


به گزارش گروه علم و فناوری ایرنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تقدیر و تشکر از حمید فتاحی، طی حکمی امیر محمدزاده لاجوردی را به سمت «معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت» انتخاب کرد.
«افزایش ظرفیت و ارتقا کیفیت شبکه زیرساخت کشور با اولویت استفاده از تجهیزات بومی»، «افزایش ظرفیت و میزان ترانزیت ترافیک بین الملل در جهت تبدیل شدن کشور به هاب منطقه ای ترافیک اینترنت»، «بهینه سازی و اصلاح مهندسی ترافیک شبکه و تمرکززدایی از آن» و «ارتقا امنیت و افزایش پایداری و تاب آوری شبکه مادر مخابراتی در مقابل تهدیدات» از اهم انتظارت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از لاجوردی است که در حکم انتصاب وی آمده است.
بر اساس این گزارش، لاجوردی فارغ التحصیل دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف است. او همینطور یک دوره پسادکتری هم در این دانشگاه در حوزه امنیت شبکه های کامپیوتری گذرانده است.
دکتر لاجوردی از نخبگان جوان کشور است که جوایز و افتخارات مختلف علمی همچون «برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی»، «ریاست هفتمین شاخه ی دانشجویی انجمن رمز ایران»، «برگزیده بنیاد ملی نخبگان بعنوان دانش آموخته برتر کشور در سال ۱۳۹۹» و «برگزیده طرح پسادکتری بنیاد علوم ایران» ازجمله آنها است.
«عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت»، «مشاور و نماینده ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه امنیت فاوا»، «مشاور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه»، «مدیر فنی مرکز آپای دانشگاه صنعتی شریف» همچون مهم ترین مسئولیت های اجرایی لاجوردی است.

1401/01/19
11:54:10
5.0 / 5
808
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد