نکسترو

تقویت شرکتهای دانش بنیان با هم اندیشی وزارت ارتباطات و معاونت علمی ریاست جمهوری

تقویت شرکتهای دانش بنیان با هم اندیشی وزارت ارتباطات و معاونت علمی ریاست جمهوری

مشاور فرهنگی وزیر ارتباطات اظهار داشت: جلسه هم اندیشی و هماهنگی برای تقویت شرکتهای دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر ارتباطات برگزار گردید.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، مهدی سالم در توئیتر خود نوشت: الان جلسه هم اندیشی و هماهنگی برای تقویت شرکتهای دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT ) با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات برگزار شد.
این جلسه در جهت تحقق شعار سال ۱۴۰۱ با عنوان «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» بامداد امروز در وزارت ارتباطات برگزار شد و تمام معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این نشست حضور داشتند.
به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این هم درباره استفاده از تمام ظرفیت های وزارت خانه برای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ اظهار داشته بود: پیام مدبرانه رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)، امید را در دل های نخبگان، جوانان و فناوران کشور زنده کرد تا با استعانت از پروردگار متعال، نقشی محوری را در تولیدِ دانش بنیان و اشتغال محور ایفا کنند.
در این بین، مسئولیت سنگینی بر دوش بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور است که امروز به زیرساخت توسعه همه بخش های کشور و موتور محرک سایر فناوری ها تبدیل گشته است و هسته اصلی اقتصاد دیجیتال را هم تشکیل می دهد.
بی تردید محافظت از سرمایه انسانی حوزه فناوری کشور و ایجاد فرصت برای امیدواری و شکوفایی آن در کنار بهره گیری از همه منابع در اختیار برای پیشرفت این بخش، راهگشای تولید دانش بنیان خواهد بود تا با توسعه محصولات و خدمات فناورپایه مورد نیاز کشور در بخش های متعدد سخت افزاری و نرم افزاری و فراهم کردن مسیر توسعه صادرات آنها، زمینه توسعه گسترده و فراگیر اقتصاد دیجیتال و اشتغال برپایه فناوری در کشور فراهم گردد.
در این مسیر، بهره گیری از ظرفیت بی بدیلی که دولت سیزدهم و رئیس جمهور با تاسیس «کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال» برای این بخش فراهم نموده است، می تواند مسیر تحقق فرمان رهبر انقلاب را هموار سازد.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بر خود فرض می داند تا جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، با همکاری بخش های مختلف دولتی و غیردولتی و تکیه بر متخصصان و دانشمندان این حوزه، تمام ظرفیت های قانونی، زیرساختی و منابع در اختیار خویش را برای تحقق تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین بخصوص در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بکار گیرد.

1401/01/16
20:10:48
5.0 / 5
839
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سایت نکسترو
nextru.ir - مالکیت معنوی سایت نكسترو متعلق به مالکین آن می باشد